V jaké oblasti byste se chtěla v poslanecké sněmovně profilovat?

Ráda bych se věnovala především problematice zdravotnictví a sociální oblasti. Jako náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje jsem získala mnoho zkušeností, které mohu v budoucnu jako poslankyně uplatnit. Rovněž bych se chtěla zaměřit na podporu venkova, na něj se podle mého názoru trošku zapomíná.

Co konkrétně přinese vaše práce prostějovskému regionu?

Udělám vše pro to, aby nadále pokračovaly rozpracované projekty v regionu, jako je například Revitalizace Plumlovské přehrady. Mezi mé priority patří boj s nezaměstnaností, investice do rozvoje venkova a podpora neziskových organizací pečujících o nemocné, postižené a seniory.

Jaké jsou vaše recepty pro zvýšení nezaměstnanosti?Jitka Chalánková

Prosazuji především nízké daně, přehledný zákoník práce, odstranění byrokratických překážek a zjednodušení daňového přiznání. V rámci kraje by bylo dobré zaměřit se na možnosti čerpání evropských peněz, které by pomohly vytvořit nová pracovní místa. Zároveň mi není lhostejný osud Oděvního podniku. Budu se v tomto ohledu snažit nějakým způsobem pomoci.

Kdy a kde vás mají občané možnost zastihnout?

Naše hlavní kancelář sídlí v Olomouci na Dolním náměstí. Zatím nic vám nic konkrétního nemohu říci, o zřízení dalších kontaktních míst budeme teprve jednat.

Co si slibujete od práce v poslanecké němovně?

Že odstraním nedostatky v některých zákonech.

TOMÁŠ MOHR

SERIÁL 4+1

Zasadím se o investice do záchranky, říká Holík