Lidé ji znají především jako pošťačku. Na pobočce v Myslejovicích pracovala desetiletí. Líbilo se jí tam. Práce s lidmi ji bavila. Navíc, naproti byla hospoda a k vidění tak byly věci, kterým se vesnice směje dodnes. Třeba když šel Franta D. z hospody domů po kolenou.

„Maminka vždy říkala, že se jí život podařil, že je spokojená," prozradila dcera Jarka, která se v péči o maminku střídá s bratrem Jindřichem. Vitální stařenku připravil věk o sluch. Čtení dříve oblíbeného časopisu National Geographic už pro ni nemá smysl. „Stýskala si, že ho může číst pořád dokola a stejně si nic nezapamatuje," přiblížila dcera Jarka.

Svoji kočičku Micinku ale stará dáma z hlavy nepouští. „Každé ráno se ptá, jestli už Micinka dostala teplé mléko," usmála se Jarka. Dodala, že maminka věnovala zvířatům vzornou péči odjakživa.

„Kdysi to byly slepice. Potom měla psa a teď kočičku," řekla Jarka, která za maminkou jezdí z daleké Prahy. V Myslejovicích se jí moc líbí, návraty do hlavního města, kde na ni čeká skvělý manžel a dospělá dcera archeoložka, pro ni snadné nejsou.

„Praha, kde jsem od svých osmnácti let, už není taková, jaká bývala. Kouzlo jí sebraly obchody," posteskla si Jarka.