Liturgickou atmosféru zde vykouzlí Spolek plumlovských nadšenců od půl třetí.

Na úvod se v zahradě představí folklorní muzika Klas, která z Kralic na Hané přiveze tradiční koledy, lidové skladby a vůbec písně s vánoční tematikou.

„Asi po půl hodině Klas vystřídají děti ze Základní umělecké školy v Plumlově. Připravili si adventní pásmo písní a hrané vystoupení, které nazvali Narodil se Ježíšek,“ přiblížil Marek Otruba, prezident Plumlovských nadšenců.

Vánoční koledy zazní i od půl čtvrté, kdy na plácku za kostelem vystoupí pěvecký sbor z kostela svatého Petra a Pavla.

Živý betlém bude k vidění od čtyř hodin. „Příběh o narození Ježíška se jako vždy pokusíme ztvárnit divadelním způsobem. Děti určitě potěší živé ovečky i oslík,“ uvedl Otruba s ujištěním, že akce se uskuteční za každého počasí. Vstupné je dobrovolné.

„Výtěžek pošleme křesťanům v Jeruzalémě. Spolupracujeme s křesťansky zaměřenou cestovní kanceláří pana Jindřicha Miklase, který peníze předává potřebným,“ doplnil Otruba.

Ježíška budou vítat i v Otaslavicích

Živý betlém bude v sobotu k vidění také v Otaslavicích.

„K jesličkám vyrazíme v pět hodin odpoledne. Průvod včetně Tří králů půjde od obecního úřadu přes zříceninu Hladomornu a zastaví se také v kostele, kde zazní adventní hudba v podání varhaníka Václava Večeře. Ježíšek se svatým Josefem a Pannou Marií bude čekat ve farské zahradě. Po cestě budou členové našeho Divotadla zpívat spirituály a koledy,“ slíbil místostarosta Otaslavic Roman Palát.

ZUZANA VYSKOČILOVÁ