„Rada města vyhlašuje záměr pronájmu nemovitostí ve sportovním areálu za Kosteleckou ulicí za účelem provozování pravidelné, organizované sportovní činnosti,“ uvedl na úřední desce města Jaroslav Štěpaník, vedoucí odboru správy a údržby majetku města.

Hledaný klub, musí jít o nestátní a neziskovou organizaci, má radnici nabídnout nájemné. Ta s ním uzavře smlouvu na dobu určitou v délce trvání nejméně deseti let.

„K tomuto záměru mohou občané do patnácti dnů předložit své nabídky, vyjádřit se, popřípadě předložit připomínky,“ vybídl 30. srpna Štěpaník.

Plovárna v toku času

Dosluhují plovárna v Kostelecké ulici vítala své návštěvníky naposledy v roce 2006. Areál poté jeho vlastník, Sokol I Prostějov, nabídl za zhruba osmnáct milionů korun městu. To na nabídku přistoupilo.

„Plovárnu s okolím jsme radnici prodali s tím, aby se tam nadále provozovala sportoviště,“ připomněl Richard Beneš, starosta Sokola I.

Radní zprvu odmítali, že by tam mohla zůstat plovárna.

„Zvažovalo se, že tam bude například dráha pro cyklotrial,“ zmínil se Beneš. V rámci slibů před loňskými komunálními volbami ale politici nespokojené veřejnosti naslibovali, že u zimního stadionu znovu otevřou plovárnu.

„Lidé se v ní budou koupat dřív, než v plumlovské přehradě,“ nechal se na nedávné konferenci městské rady slyšet prostějovský starosta Miroslav Pišťák.

Šibeniční termín

Radnice ve výběrovém řízení našla projekční kancelář, která zpracuje plány nové plovárny.

„Termín zpracování projektu, který jsme stanovili na konec září letošního roku, je šibeniční. Projektant jej musí zvládnout, abychom mohli žádat o dotace na akci,“ vyjádřil se Zdeněk Fišer, místostarosta města Prostějova.

Zdrojem části peněz má být ministerstvo školství.

„O finance budeme žádat s ohledem na to, že nový padesátimetrový bazén využije nejen veřejnost, ale také plavecké kluby,“ shodli se radní.

Zvídavý Matyášek

Šéf oddílu TJ Prostějov a trenér plavců Aleš Matyášek, který je opozičním zastupitelem za TOP 09, se o plánech radních nabídnout areál do pronájmu některému z klubů, dozvěděl v pondělí díky studiu materiálů rady.

„Na zasedání zastupitelů, která se uskuteční dvacátého září, se budu ptát na pozadí záměru pronájmu plovárny,“ konstatoval Matyášek.

Chce si upřesnit, zda půjde o pouhý pronájem, nebo o celou správu. Připomíná, že koupaliště přinášejí provozní ztráty.

„My jsme zařízeni na výcvik sportovců. Vše ostatní je o diskusi,“ uzavírá trenér plavců Matyášek.

Pro tisíc lidí i s nádrží pro batolata

Radnice chce někdejší sokolskou plovárnu u zimního stadionu, přebudovat na moderní areál pro zhruba tisíc návštěvníků. Předpokládá, že za úpravy, na jejichž konci bude padesátimetrový bazén, brouzdaliště pro děti, mělká nádrž pro batolata, převlékárna a bistro, zaplatí třicet až čtyřicet milionů korun.

SOUVISEJÍCÍ

V Kostelecké se budou lidé koupat dřív než na přehradě