"Na tom, že bude Mlýnská ulice jednosměrná, se nic nemění. Podléhá to ale administrativním povolením, aby vše bylo v souladu s předpisy," uvedl náměstek primátora Jiří Pospíšil (Pévéčko). Rozhodnutí, že se Mlýnská bude dát projet jen ve směru od Palacké ulice k rybníku a ne také v opačném směru, jak tomu bylo dosud, vydal městský odbor dopravy již na přelomu roku.

Prostějovské řidiče hlídají stacionární radary. Instalovány jsou v Brněnské, Dolní a Olomoucké ulici. Radar v Dolní ulici.
Radary sypou peníze do kasy Prostějova. Vrahovická překonala Brněnskou

Změnu požadovali podnikatelé. "Je to na základě požadavků podnikatelů, kteří mají své provozovny v Mlýnské ulici. Vyhověli jsme žádosti občanů," doplnil primátor František Jura (ANO)."

Objíždět se bude půl města

Ne dost na tom, že se Mlýnskou nedá už dostat na vnitřní okruh v Palacké ulici, teď ještě nebude možné zajet na parkoviště před základní uměleckou školou od drozdovického rybníka. Rodiče, kteří sem vozili děti na hodiny nebo na tréninky do sousední základní školy, budou mít určitě radost. A jestli to prospěje místním živnostníkům? "To si moc nemyslím," nechal se slyšet obyvatel blízkých paneláků Jakub Drmola.

Čtvrtfinále play off je za dveřmi. Plány Jestřábů prozradili hlavní kouč Martin Janeček (vlevo) a kapitán Matouš Venkrbec. 4. března 2024
Z hnízda Jestřábů čiší spokojenost a odhodlání. Na Zlín se těší

Že bude potřeba objíždět půlku města, aby se člověk dostal na parkoviště u křižovatky Plumlovské a Palackého ulice, o tom je přesvědčena i většina čtenářů Prostějovského deníku, kteří hlasovali v anketě:

Mlýnská ulice v Prostějově se stane v únoru roku 2024 jednosměrnou
Mlýnskou už od rybníka neprojedete. Od února bude jednosměrná

"Značky budou instalovány v horizontu 30 až 45 dnů," uzavřel Jiří Pospíšil.