„V Plumlově jsem vůbec poprvé. Musím říct, že je tu moc krásně. Líbil se mi příjezd od přehrady, dominanta zámku a i to, že samotné město je hezky upravené,“ vyznala se Šárka.

A pak už začal v místní tělocvičně ostrý trénink. Děti skákaly a běhaly. Používaly při tom nejrůznější sportovní náčiní a pod dohledem sportovců se ze sebe snažily vydat to nejlepší.

„Plumlovské děti byly moc šikovné a cvičily s velkou chutí. Ne všude kam přijedeme tomu tak je,“ zmínila se Šárka Kašpárková s tím, že tentokrát s ní na akci dorazil i plavec a vlajkonoš české olympijské výpravy v Aténách Květoš Svoboda, aby dětem představil hodnoty olympijského sportu.

Pořád mě to baví

Šárka se sama o sobě věnuje v rámci projektů dětem už sedm let.

„A pořád mě to strašně moc baví, je to pro mě vysněná práce,“ nechala se slyšet a dodala, že každý trénink na školách, který pomáhá organizovat je něčím výjimečný a jinak zaměřený.

„Tady v Plumlově jsme to pojali jako handicap challenge, pro děti jsme si tedy připravili disciplíny s určitým handikepem. Například tak běhaly poslepu s vodičem, skákaly po jedné noze a podobně,“ vysvětlila Šárka s tím, že všechny cvičící děti dostanou odměnu a maličkosti čekají prý i na ostatní žáky, kteří se tréninku zúčastnit kvůli kapacitě tělocvičny nemohli.

A která z disciplín byla pro děti nejtěžší? „Určitě chození poslepu,“ tvrdil malý Daniel. „Má pravdu, byl to hodně zmatený pocit,“ přidal se Matouš.

Plumlovským školákům se ve sportu daří

Celý průběh tréninku se zaujetím sledovala i ředitelka plumlovské školy Simona Zapletalová.

„Jsme moc rádi, že naše děti mají tuto možnost setkat se a zacvičit si se známými sportovci,“ svěřila se.

I když se podle ní škola neprofiluje jako sportovní, tak dosahuje na tomto poli skvělých výsledků. „Vloni naše škola byla nejúspěšnější sportující školou na okrese z těch mimoprostějovských,“ uvedla s nadšením a dodala, že škola má ve sportu nejen výborné výsledky, ale navíc se zúčastnila i nejvíce sportovních akcí.

Podle ní mají děti v Plumlově o sport velký zájem, je tu spousta sportovních kroužků a škola je i zapojena do projektu „Sportuj ve škole“, což v praxi znamená že se třikrát týdně sportuje i ve školní družině.

„Celý rok také v rámci tělocviku naše děti plní disciplíny v rámci projektu Sazka olympijský víceboj. Zapisujeme a na vedení projektu zasíláme výsledky. A právě díky tomu, že jsme byli aktivní a úspěšní, k nám olympionici přijeli si s dětmi zacvičit. Moc jim děkujeme,“ řekla paní ředitelka na závěr.

Sazka Olympijský vícebojZdroj: Deník / Radek Valenta