„K dnešnímu dni jsme zkontrolovali třiadvacet venkovních stánků a provozoven rychlého občerstvení a deset provozoven, v nichž se připravuje a nabízí zmrzlina. Ve čtyřech případech jsme pak udělili sankce," potvrdila ve středu Zuzana Bartošová, vedoucí oddělení hygieny výživy z prostějovské hygienické stanice. Celkově zaplatili provozovatelé za porušení předpisů 5 800 korun.

„Jeden stánek jsme museli uzavřít, protože jsme u něj zjistili zásadní nedodržení provozní hygieny a technologie přípravy občerstvení," doplnila Zuzana Bartošová.

Hygienici se zaměřují především na kontrolu čistoty, na skladování surovin a zpracování potravin.

„Zjišťujeme, zda jsou suroviny a následné pokrmy pro konzumenta bezpečné a zdravotně nezávadné. Důležitá je dodržení technologie přípravy rychlého občerstvení, zajištění chladících a mrazících teplot při úchově surovin a dodržení zásad provozní a osobní hygieny," doplnila odbornice hygieny výživy.

Jakých chyb se provozovatelé dopouštějí?

„Nejčastěji se setkáváme s nedostatečným zajištěním hygieny a sanitace provozu, včetně nedostatečné čistoty lednic a mrazících zařízení. Častým problémem je také nedodržení tepelných úprav, především u masných specialit, které provozovatelé tepelně zpracují, ale v případě nezájmu ze strany zákazníka uloží do lednice a znovu ohřejí, což je špatně," vysvětlila Zuzana Bartošová.

Hygienici vyrážejí do ulic i na základě podnětů od lidí.

„Upozornění od lidí se někdy zakládají na pravdě, mnohdy jde však o vyřizování osobních účtů či o pouhou závist," řekla vedoucí hygieny výživy a dodala, že kontroly budou probíhat až do září. „Provoz venkovních občerstvení záleží na počasí. Předpokládáme však, že kontroly budou probíhat ještě v srpnu a září," dodala Zuzana Bartošová.

Jaká onemocnění nám tedy v letních měsících hrozí a čeho bychom se měli vyvarovat?

„V letních měsících se nejčastěji setkáváme s tzv. alimentárními nákazami, tedy onemocněním z potravin. Ta souvisí s nedostatečnou tepelnou úpravou, špatným uskladněním potravin nebo s konzumací potravin v cizině," vysvětlila Eva Kučerová z protiepidemického oddělení prostějovské hygienické stanice. Kromě průjmových onemocnění nás také mohou potrápit i tzv. letní chřipky, způsobené střídáním teplot, či virové hepatitidy či nákazy způsobené klíšťaty. (ham)

Autor: HANA MASAŘÍKOVÁ