Původně však v Prostějově ani nestudovala.

„Pocházím z Opavy, na různých pohárech mě ale oslovil Prostějov. V deváté třídě jsem tam tedy dojížděla na zápasy. V Prostějově se mi zalíbilo, a tak jsem šla do sportovní třídy na GJW," popisuje čerstvá maturantka.TALENT. Kristýna Adamčíková je obrovský talent českého volejbalu, ale nezahálí ani ve škole. Odmaturovala s vyznamenáním a těší se na studium architektury.

Jak sama přiznává, sportovních povinností měla velké množství, a tak jí musela škola hodně vyjít vstříc.

„Já hraji jak klasický volejbal, tak i beach volejbal. Do toho jsem měla různé reprezentační srazy, takže jsem ve škole spíše nebyla. Ale vše se dalo domluvit, písemky jsem si například mohla napsat dopředu a pak odjet na nějaké to soustředění," říká Kristýna, která si zahrála v páru i s mediálně známou Kristýnou Kolocovou, s níž získala stříbrnou medaili na halovém mistrovství republiky.

Stipendium v San Franciscu

I přes takové vytížení však nakonec své studium zakončila úspěšně, odmaturovala s vyznamenáním a může se těšit na studium v San Franciscu.

„Musela jsem napsat dvoje testy, jedny zvané SAT a druhé z angličtiny. Nakonec jsem si mohla vybrat z více univerzit, například z Floridy nebo Los Angeles. Já si ale vybrala San Francisco, protože jsem chtěla studovat architekturu a do toho hrát beach volejbal, který mě baví mnohem více než ten klasický. V tom mi nejvíce vyhověla právě univerzita v San Franciscu. Díky volejbalu mi bude hrazeno plné stipendium," vysvětluje studentka.

Na otázku, jestli jí skloubení školy a profesionálního sportu nepřijde náročné, však odpovídá skromně: „Neříkám si, jestli něco je, nebo není náročné. Beru to prostě tak, jak to je." Ale přiznává, že bez velké podpory rodiny by to zřejmě nešlo: „My jsme volejbalová rodina. Babička například i teď v sedmdesáti letech chodí stále na různé tréninky. Táta je také volejbalista. S ním jsem od mala chodila na kurty a trénovala. Ambiciózní jsem rozhodně po něm," dodává.

A vidí svou budoucnost spíše v architektuře, nebo ve volejbale?

„To je to, co by chtěl každý vědět, ale já sama odpověď na tuto otázku neznám. Zkrátka budu dělat oboje a až bude ten správný okamžik na rozhodnutí, tak to poznám," má jasno Kristýna Adamčíková.

Autor: Domink Voráč