Na prostějovské děti, které nevyráží s rodiči na hory a zůstávají ve městě, mysleli pracovníci hvězdárny. Ti si připravili Prázdninový astrotýden.

„Kromě pozorování Slunce a večerního pozorování oblohy jsme připravili prázdninové pořady pro nejmenší, které začínají v deset hodin dopoledne," uvedl vedoucí hvězdárny Karel Trutnovský.

Děti se mohou těšit na povídání o ročních obdobích, na pohádku o koloběhu vody či na cestu oblohou s panenkou Zlatuškou, nebude chybět ani pohádka o jarních souhvězdích a o toulavé a zvídavé kometě.

Knihovna a zimák

Na školáky nezapomněli ani v dětské knihovně, kde pro ně rozšířili otevírací dobu. Místo od jedenácti do sedmnácti hodin budou knížky k mání i dopoledne.

„Kromě úterý budeme mít otevřeno každý pracovní den od devíti do jedenácti a od dvanácti do šestnácti hodin," informují pracovnice dětského oddělení knihovny. Celý týden bude pro děti otevřený i zimní stadion, kde si budou moct zabruslit. Od pondělí do čtvrtka jim bude patřit led dopoledne i odpoledne, od pátku do soboty jen v odpoledních hodinách.

Zajímavé akce v Němčicích

Naopak pestrý program si připravili pro školáky pracovníci Domu dětí a mládeže Orion v Němčicích nad Hanou. V pondělí mohou děti poměřit síly v turnaji počítačových her, v úterý se z nich stanou elitní vojáci.

„Při akční etapové hře si děti vyzkouší simulaci vojenských akcí či střelbu na laserové střelnici," uvedla organizátorka programu Barbora Žeravská. Ve středu si děti zabruslí na zimním stadionu ve Vyškově, ve čtvrtek je čeká putování do Zimního lesa.

„Vydáme se nakrmit zvířátka a ptáčky do Vítčického lesa. Společně si vyrobíme krmítko pro ptáčky a zahrajeme si několik her," nastínila program dne Barbora Žeravská. Týden pak zakončí jarní tvoření, během něhož si děti vyrobí originální dekorační předměty či dárečky.

Na jednotlivé dny je potřeba si rezervovat pobyt.

„Ještě stále máme volná místa. Pokud se stane, že rodičům ráno nevyjde program a nemají dítě kam umístit, vyřešíme i tuto situaci," řekla pracovnice domů dětí a mládeže.