Dominantou hlavní expozice jarní Flory v pavilonu A je tentokrát Strom života. Tvoří jej skleněné komponenty levitující ve vzduchu. V závěsech, které představují větve, využila přední česká floristka Klára Franc Vavříková skleněné korály a tenké „špagety“.

Strom je laděný v bílé barvě a ve světlých odstínech zelené a lila.

„Expozice je komponovaná jako obytná zahrada. Kromě záhonů se záplavou jarních květin je tam také kavárna, vinárna a výstava takzvaného skleněného pokladu z Centra sklářského umění v Sázavě. Návštěvníci se mohou posadit ke stolečkům a občerstvit se kávou či vínem a užívat si pohled na krásné sklo a květiny,“ popsala autorka.

Ilustrační foto
Teď teploučko, o víkendu se ochladí a sprchne

V historické oranžerii probíhá první ročník mezinárodní floristické soutěže Oasis Visegrad Cup 2019.

„Osm floristů se utká ve třech kategoriích. Soutěžní práce jsou k vidění až do ukončení výstavy,“ pozval tajemník Svazu květinářů a floristů Tomáš Svoboda.

V pavilonech G a H se mohou návštěvníci těšit na expozici bonsají a suiseki, v okolí obou pavilonů probíhá veletrh zahradní mechanizace Hortifarm a Jarní zahradnické trhy.

Na galerii pavilonu A je zajímavá expozice Včelí pastva, která představuje sortiment vhodných medonosných a nektarodárných rostlin lákajících hmyzí opylovače.

Doprovodný program nabízí promenádní koncerty, pouliční umění, přednášky, odborné poradny a předváděcí akce floristů či ukázky tvarování bonsají. 

Rekonstrukce Národního domu v Prostějově - 17. 4. 2019
Teď Národní dům pokrývají plachty, do konce roku by měl zářit novotou
Jarní Flora v Rudolfově aleji. Ilustrační foto
Jarní Flora slibuje proměnu. Nové pojetí nabídne hlavní pavilon i stánky v aleji