V největším výstavním pavilonu A, ale i prostorách s expozicí bonsají, nebylo v sobotu před polednem chvílemi k hnutí. Návštěvníci si pořizují fotografie u květinových aranžmá a hodnotí letošní pojetí přehlídky.

Autorem hlavní expozice s názvem Galaxie květin je mezinárodně respektovaný mladý florista Jan Milt. Dominantní v hlavní expozici je symbol elipsy evokující oběžnou dráhu. Jedna z elips představuje kosmickou loď.

Autor hlavní expozice Jarní Flory 2024 Jan Milt
Autor expozice na Floře zve na kontrast i kavárnu: Dostal jsem velkorysý prostor

„Grandiózní,“ hodnotila slovensky paní Iveta. Na jarní Floru přijela z Viškové nedaleko Žiliny.

„Letošní expozice se jim velmi vydařila. Nápad: vesmír a květiny – úžasná věc,“ nešetřila chválou zhruba šedesátnice, jež s partnerem pravidelně navštěvuje Floru, ač je upoutána na invalidní vozík. „Jezdíme opravdu každoročně, ale toto je moc a moc krásné,“ dodala.

Jarní Flora Olomouc, 25. dubna 2024
Jarní Flora otevřela. Podívejte se dovnitř

Krása, moderní, propracované

Počtvrté dorazila do Olomouce na jarní Floru paní Naďa z Orlové na Karvinsku. „Pokaždé je expozice jiná. Letos je to krása, moderní, propracované, je vidět, že autoři nad tím hodně přemýšleli. Zaujali nás i kytice žáků, které jsou k vidění,“ podělila se o své dojmy sympatická seniorka.


Nahrává se anketa ...

V obležení byla v sobotu před polednem i výstava Bonsaje - umění z jiného světa. Ta je k vidění v pavilonu E. Zahrnuje japonské zahrady různých velikostí.

„Listnaté bonsaje jsou překrásné. Celkově je to pěkně pojaté, jako by se člověk opravdu ocitl v japonské zahraně,“ chválili manželé Přidalovi z Ostravy.

Mezinárodní květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc 2024 pokračuje do nedělní 17. hodiny. Součástí jarní Flory jsou tradiční Zahradnické trhy, na které letos dorazilo více než 300 prodejců.

Řízky na několik způsobů a dobrá hudba. To bylo víkendové lákadlo v Kempu Žralok. 27.4. 2024
Žralok ovanula vůně řízků. K dobré chuti hrál kytarový mág. Podívejte se