„Je to dobrá akce, ale jsme tady především starší lidé, žádní mladí nebo mládež, přestože se jich to týká. Chápu, že jsou v práci a ve škole, ale v dnešní době mají infarkty a vůbec různé nemoci stále mladší lidé," zamyslela se nad skladbou návštěvníků dvaaosmdesátiletá Alenka Hájková, která před lety učila tělesnou výchovu na Základní škole J. V. Choráze – dnes Reálné gymnázium a základní škola města Prostějova.

Seniorka trpí artrózou a osteoporózou, v cholesterolu se ale vešla do 5 mmol na litr a krevní tlak i tuk v těle měla v normě.

„Jste podle jiných pacientů naprosto zdravá," pochválila vitální ženu Jolana Keprtová z Národní sítě podpory zdraví.

Jinde však konzultantka upozornila, že by si dotyčný měl zajít k lékaři. Cholesterol nad hraničních 5 mmol/l měli tři lidé jen během dvou hodin.

„Lidé, kteří mají celkový cholesterol téměř 6 mmol/l by již měli užívat léky, ale to by měl posoudit lékař, který ví, zda pacient patří do rizikové skupiny. To znamená zda je obézní, kouří, má náročnou práci, a podobně," uvedla Anna Stojanová z Národní sítě zdraví.

K mání byly i zdravé dobroty

V úterý se v Národním domě měřil nejen tuk, cholesterol a krevní tlak, ale doporučovaly se i zdravé dobroty. Lidé přišli ochutnat sýry, pečivo nebo mléčné výrobky z prodejny Grunt. Někteří zase nepohrdli nápojem z mladého ječmene nebo pastilkou chlorelly. Tyto takzvané zelené potraviny lidem doporučovaly Lenka Kopecká a Eva Vorbergerová.

„Ječmenný nápoj má spoustu minerálů a stopových prvků, které podporují enzymy pomáhající při prevenci nemoci. Mnoho lidí dnes trpí překyseleným organismem, což znamená, že jsme více nemocní. Tento nápoj čistě z mladého ječmene bohatý na chlorofyl pomáhá na alergie, revma, vysoký cholesterol nebo záněty," vyjmenovala Lenka Kopecká, která půl roku užívá také chlorellu, sladkovodní řasu z Taiwanu, jež působí preventivně i podpůrně při léčbě rakoviny, kardiovaskulárních nemocí, cukrovce, astmatu nebo revmatismu.

Se zdravou výživou radila Veronika Mlčochová. Poradila nejen s úpravou jídelníčku při nadváze, ale také tím, co sledovat při nákupu potravin.

„Co je potěšující, tak že chodí stále více lidí, kteří nemají potřebu hubnout, ale pouze si chtějí nastavit správný stravovací režim do budoucna. Samozřejmě to chválím, když člověk přijde včas a nepřijde již s problémem. S prevencí souvisí i výběr dobrých potravin bez „E" a podobně, s čímž také poradíme," nechala se slyšet výživová poradkyně z prostějovské poradny Nutrifit Veronika Mlčochová s tím, že s kolegyní vede i různé přednášky třeba na téma jak a proč jíst zdravě, čemu věřit a nevěřit ve výživě.

Nabídka Jarních dnů je pestrá a prevence, kterou tradiční akce nabízí rozhodně není určená jen starší generaci.

„Zkoušeli jsme akci přesunout na odpolední i večerní hodiny, ale účast byla malá. Mladá, pracovně vytížená, generace bohužel něco řeší až nastane problém a prevence je jim vzdálená," nechala se slyšet koordinátorka Zdravého města Prostějov Alena Dvořáková. Mezi seniory se dopoledne objevilo mladých lidí jen poskromnu.

„Při tom civilizační choroby se týkají nejvíce pracovně vytížených mladých lidí. Prevence je pro nás stále velká výzva," uzavřela Alena Dvořáková. 

Jarní dny končí ve středu 14. května. Od 10:30 do 14:00 si ještě v Národním domě můžete nechat zdarma změřit hladinu cholesterolu, krevní tlak a tuk v těle či ochutnat zdravé dobroty, v 16:30 pak popovídá Zuzana Bartošová z Krajské hygienické stanice o veřejném stravování, aneb na co si dát pozor.

Informovat se ale o tom, co a jak správně jíst se můžete také například na přednášce Jak a proč jíst zdravě výživové poradkyně Martiny Ševčíkové. Přednáška se bude konat v prodejně zdravé výživy Rosinka na Blahoslavově ulici 15. května v 16:30.