"Přesvědčíme vás, že i zdravotně postižení dokážou vyrobit něco krásného, když jim s tím pomůžeme," říká Hana Galetková, ředitelka stacionáře Tetín a jedna z pořadatelek velikonočního jarmarku. Se zástupkyní Ivetou Vidlákovou vítali návštěvníky a představovali výrobky klientů stacionáře, které byly na jarmarku k zakoupení.

"Najdete tu velikonoční dekorace, výrobky z keramiky, výrobky z arteterapií a sladkosti z naší cukrárny. Naši klienti se ve svém čase zabývají arteterapiemi, což jsou činnosti rozvíjející motoriku, pohyb a představivost. Moc je to baví a často od nich vzejdu i nápady na výrobky. Někteří si poradí s výrobky sami, jiní potřebují asistenci odborníka," komentovala jarmark ředitelka Galetková.

Čtvrteční jarmark byl již třetím ročníkem. Přestože pršelo, organizátorky si chválily vysokou účast. "Došla spousta lidí a máme z toho velkou radost. Byli tady klienti s rodinami, lidé z magistrátu, známí i senioři, kteří k nám chodí na cvičení a přednášky," sdělila zástupkyně ředitelky Vidláková.

Vybrané peníze poputují zpátky potřebným

"Z výtěžku kupujeme materiály na další tvoření a podporujeme aktivizační činnosti," dodala Vidláková.


Další výstava výrobků ze stacionáře Tetín bude před Vánoci. "Všechny zveme na další výstavy, jednu Vánoční a za rok zase Velikonoční. Ta chuť je pořád. Motivuje nás radost klientů, že se jim něco povedlo, a že se to dostane i dál a udělá radost někomu jinému," uzavřela Iveta Galetková.

Jan Bílek