Saudek přitahuje pozornost a měl by oživit i plumlovský zámek. "Loňská výstava Jana Saudka v Prostějově byla nejnavštěvovanější výstavou v regionu od roku 1989. Naskytla se možnost, tak jsem neváhal. Navíc bude s mistrem poprvé vystavovat i jeho žena," sdělil Deníku kurátor výstavy Jindřich Skácel mladší a dodal: "Domluvil jsem se s plumlovským kastelánem Pavlem Zástěrou a oba jsme se shodli, že podobná akce zámek oživí. Celkem by mělo být vystaveno okolo padesáti fotek Jana Saudka a třicet Pavlíny."

"Minulý rok byly v muzeu k vidění klasické snímky. Letos jsme to odlehčili, vystaveny budou více erotické snímky s nádechem sexu. Možná bude výstava více provokovat. Troufám si říci, že z padesáti vystavených fotek jich bude pětačtyřicet úplně jiných, než loni v muzeu," poodhaluje Skácel.

Klasickou vernisáž nahradí setkání s autory

"Výstava bude zahájena ve středu 1. června, ale nebude formou tradiční vernisáže. Nahradí ji až prázdninové setkání s autory. Jan Saudek s manželkou Pavlínou přijedou na plumlovský zámek v sobotu 23. července," zve prostějovský galerista k zajímavému setkání.

Zakoupená díla si budou lidé moci odnést hned.

"Na rozdíl od jiných výstav, budou mít zájemci možnost si odnést zakoupené fotografie hned. Z toho důvodu jsem jich vzal trochu více a tak se bude jednat o takovou měnící se výstavu. Pro příznivce díla Jana Saudka budou k dispozici i originální pohlednice a plakáty. Každý by si měl přijít na své," říká dále kurátor výstavy s tím, že Jan Saudek už na Prostějovsku vystavuje naposledy. "Jsem rád, že se něco podobného podařilo."

Každý vystavený kus je originálem. "Všechny fotografie, které mám k dispozici, jsou originály. Opatřeny jsou ručně psaným certifikátem přímo od autora. Budou tam i dva mistrovy obrazy," dodal Jindřich Skácel mladší.

Výstava Saudkovi na zámku potrvá až do neděle 4. září.