"Návrhy, které nám přicházejí a dosahují prozatím čísla 130, se shodují v tématu. Tou je coronavirus, který nás již řadu měsíců sužuje. Navržená jména se týkají nejen této nemoci, ale i touhy po lepších časech," informuje náměstkyně primátora Milada Sokolová a dodává: "Já osobně se kloním k návrhům vyjadřující víru a naději."

Jméno se vybírá potřetí.

"Poprvé jsme se obrátili na veřejnost s pojmenováním stromu před dvěma lety, tedy v roce 2018. Jednalo se o douglasku tisolistou a jméno, které bylo vybráno, bylo kombinací křestního jména ženy prvního československého prezidenta a zaslaného dětského návrhu – Charlotta Sněhulka I. Vloni to byl smrček, který vyrostl na ulici Dr. Horáka. Z tohoto důvodu jsme se přiklonili ke jménu Horáček," vrací se do minulosti Milada Sokolová.

Smrk přivezou v pondělí

"V pondělí 23. listopadu bude strom skácen a přepraven do Prostějova, kde bude na náměstí T. G. Masaryka usazen. Jeho zdobení bude probíhat od úterý 24. listopadu," uvádí náměstkyně Sokolová a pokračuje: "Strom rozsvítíme v pátek 27. listopadu, bohužel ale bez obvyklého doprovodného kulturního programu."

Strom roste v Lipové.

„Strom se nachází na pozemku soukromého dárce, v obci Lipová. Jde o krásně rostlý smrk, který se lidem jistě bude líbit,“ uvedl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil s tím, že v konečné fázi umístění na náměstí, bude mít strom výšku dvanáct metrů.