Kulturní klub Duha v Prostějově chystá pro zájemce pracovný minidílničky, kde si děti mohou vyrobit květinu s motýlkem, hravé kolíčky, nebo velikonoční věneček. Kromě toho proběhne v sále kulturního klubu i promítání rodinných komedií.

Na děti o jarních prázdninách nezapomínají ani v prostějovské hvězdárně, kde si pro ně kromě pravidelného pozorování slunce připravili také pohádková promítání.

„Každým rokem o jarních prázdninách zveme děti na astronomické pohádky, které budeme promítat každý den prázdninového týdne od deseti hodin dopoledne. Starší děti zas mohou přijít na pozorování slunce, které probíhá od úterka do pátku od patnácti hodin, avšak pouze za dobrého počasí," nalákal na návštěvnu hvězdárny ředitel Karel Trutnovský.

Nejen v Prostějově budou mít děti během prázdnin o zábavu postaráno.

Domov dětí a mládeže Orion v Němčicích nad Hanou pořádá prázdninový tábor v Jeseníkách a každodenní aktivity přímo v Němčicích.

„Děti se mohly přihlásit na pobytový tábor do Jeseníků. Naštěstí tam je pořád sníh, takže si to děti užijí naplno. Kdo s námi nevyjel na prázdninový tábor, může se přesto zapojit do prázdninového programu Domu dětí a mládeže," uvedla vedoucí Domu dětí a mládeže Orion v Němčicích nad Hanou Eva Bašková s tím, že na zájemce čeká v Němčicích jarní tvoření, výlet do VIDA Science centra a mnoho dalších prázdninových her.

Prázdninové pondělí v Bukové se rozhodli věnovat blížícím se Velikonocím. V místní knihovně mohou děti navštívit tvořivou dílničku, kde si vyrobí velikonoční dekorace. Program pro děti začne od sedmnácti hodin.

Klub Duha připravuje

29.2. od 14:00 Promítání filmu v Hlavě

1.3. od 13:00 Minidílna pro děti – výroba květiny

od 15:15 Promítání filmu Gnomeo a Julie

2.3. od 13:00 Minidílna pro děti – výroba kolíčků

od 15:15 Promítání filmu Astro Boy

3.3. od 13:00 Minidílna pro děti – výroba věnečku

od 15:15 Promítání filmu Khumba

4.3. od 14:00 Promítání filmu Lovci draků

DDM Orion připravuje

29.2. od 8:30 Jarní tvoření

1.3. od 7:15 Výlet do Science centrum Brno

2.3. od 8:30 Král her

3.3. od 7:15 Výlet na kluziště

4.3. od 8:30 Prostřeno s DDM Orion