A na přeplněných parkovacích plochách mnohdy vznikaly zmatky. Hlavně díky svátečním řidičům.

„Pozor, kam jedeš,“ křičel postarší pán na řidiče nablýskané fabie. Tomu se totiž nedařilo otočit se na úzké cestě a nacouval do plotu na druhé straně. Přitom ještě stačil zatarasit cestu projíždějící starší dámě na kole. Ta se začala nahlas rozčilovat.

„To je hrůza, co se to tady děje. Kdo ti dal řidičák,“ křičela. No prostě chaos.

Na druhé straně hned za bránou hřbitova ovšem panoval klid. Lidé uklízeli hroby, nosili květiny a věnce a zapalovali svíčky.

„Přinesla jsem svíčku na hrobeček dědovi,“ sdělovala osmiletá Anička z Prostějova, která vyrazila na návštěvu hřbitova se svou maminkou.

„Ještě musíme hrob zamést,“ vysvětlovala.

Hned vedle potom shrabovala listí z hrobu Věra Procházková.

„Musím to trochu poklidit a těším se až zapálím svíčky. Přinesla jsem jich hned několik. A taky věnec,“ nechala se slyšet s tím, že trochu obav má z možných vykradačů aut na parkovištích.

„No je poledne, to doufám řádit nebudou. Horší by to bylo večer,“ svěřila se.

Se zloději v dušičkovém období si užili návštěvníci hřbitova své třeba v Němčicích nad Hanou. Zlodějům stačí jen pár sekund ke vniknutí do auta a kradení.

„V Němčicích zloděj rozbil okno u spolujezdce na vozidle Citroen a z bočních dveří vzal příruční pánskou tašku. V ní byly osobní doklady a mobil. Majitel si škodu vyčíslil na téměř deset tisíc korun," uvedla mluvčí policie Miluše Zajícová.