Se svými problémy, stížnostmi a také pochvalami se mohli loni na podzim svěřit obyvatelé Krasic, Čechovic i Domamyslic prostějovským politikům.
Městští radní za nimi tehdy přijeli do čechovické sokolovny, kde během více než hodinu trvajícího setkání probrali vše možné. Podobná setkání chystá podle slov primátorky Aleny Raškové radnice i v následujících měsících.

Ještě předtím, než se uskuteční, se však na život v západních předměstích ptal obyvatel Prostějovský deník. V úterý odpoledne je tak redaktor prošel a ptal se lidí, s čím jsou spokojení a za co by naopak osazenstvo radnice pokárali.

„Celkem je všechno při ruce. V okolí je hodně obchodů, aquapark, restaurace. Stejně tak je zde hodně hřišť a zeleně," říká například Marie Nezvalová.

Oploťte nám hřiště

Podobnou spokojenost pak o nějakých padesát metrů dál na jednom z dětských hřišť vyjadřují tři mladé ženy obklopené dětmi. Jednu výhradu by však měly.

„Líbí se mi, že v Krasicích je oplocené hřiště. V Domamyslicích a Čechovicích chybí," vyjádřila se jedna z nich.

Také žena, kterou potkávám před základní školou v Čechovicích, si život na západ od centra Prostějova chválí, až na jednu výjimku.

„Nevadí mi nic kromě toho, jaká cesta mi vede k domu. Je skoro na úrovni polňačky. Jinak jsem ale spokojená," řekla k životu v Domamyslicích Simona Langerová.

„Chválím, že se začalo pracovat na chodníku k Albertu. Nelíbí se mi naopak způsob parkování aut, protože se kolem skoro nedá projet s kočárkem. Jinak ale vše šlape," sdělila pak Petra Čechová.

„Bydlím zde skoro padesát let a jsem zde šťastná," završila názory potom žena, kterou potkávám na cestě k autu.

Neshody nad točnou

Ke svým sousedům se přidává také Jan Závodský. Ten má coby předseda osadního výboru za Krasice, Čechovice i Domamyslice na starosti řešení podnětů místních lidí a také komunikaci s magistrátem.

„Zásadní problémy nejsou. Došlo na opravu mostu, za což jsme rádi. Pokud vzniká problém nebo někoho z radnice pozveme, tak přijede. Nyní je pro nás stěžejní věcí točna v Domamyslicích. Zde v názorech na její podobu shoda nepanuje," vyjádřil se pro Deník.

Náměstkův výčet

V Krasicích bydlí také jeden z čelních politiků města, první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Ten vypočítal, jaké investice v západních předměstích magistrát v posledním roce udělal.

„Teď končí výstavba propojení Luční ulice s Plumlovskou a pokračují práce na chodníku mezi Čechovicemi a bývalým Intersparem. V Krasicích vznikly dvě kruhové křižovatky a pracovalo se na hasičárně. Došlo zde také k opravě mostu a hřiště za školou. Nyní se chystáme na úpravy krasického rybníka, točnu v Domamyslicích a plánujeme kromě jiného také rekonstrukci školky v Čechovicích," prozradil.