Osazení speciálních stojanů s hodinami a hlásičem, který v případě potřeby okamžitě spojí s městskou policií nebo záchrannou službou, zamítli zastupitelé už na svém zářijovém jednání s tím, že jsou takové hodiny na nádraží nevhodné. Na svém posledním zasedání svoje rozhodnutí potvrdili. Kvůli umístění speciálních hodin před nádražím by totiž město muselo zrušit i výběrové řízení, které momentálně běží.

„Hodiny by byly čtyřhranné a ze všech stran prosvětlené, stříška by byla ve tvaru čtyřlístku a od sedmi do devatenácti hodin by houkaly jako vláček. Už mám domluvenou spolupráci s firmou RegioJet, která by nám vyrobila vláček, a se společností FTL, která by nám pomohla s výrobou autobusu. Myslím, že takové hodiny by mnoha cestujícím utkvěly v paměti," míní šéfka občanského sdružení Jana Kostelníková, které se podařilo získat na projekt dotace od kraje v rámci významných projektů. Na jedny hodiny se sdružení podařilo získat desítky tisíc korun. Podmínkou však je, že hodiny musí stát u nádraží.

„Pokud bych je postavila jinde, přišla bych o dotaci," vysvětlila Jana Kostelníková.

Podle vedení města však nemohla žádat o dotaci bez jejich souhlasu. „Paní Kostelníková sice žádala kraj o dotace, přitom ale neměla souhlas města s umístěním hodin," uvedl primátor města Miroslav Pišťák.

Podle vedení města jsou hodiny nejvhodnější u dětských hřišť. Ani návrh zastupitelů, že by jeden stojan stál na nádraží a druhý u hřiště, však nepřichází v úvahu.

„V tomto případě bychom museli zrušit výběrové řízení, protože bylo vypsáno na umístění dvou hodin u nádraží. Není možné tam tedy postavit pouze jedny hodiny," potvrdila právnička města Květa Olašáková.

V Prostějově fungují hodiny s bezpečnostním hlásičem u dvou dětských hřišť, a to na Neumannově náměstí a v Kolářových sadech.