Co všechno jste v loňském roce v obci udělali?
"Měli jsme vcelku štěstí, že jsme byli projekčně dobře připraveni. Mohli jsme se tak pustit do věcí, které se dlouhodobě připravovaly. Jednou z nejvýznamnějších investicí byla stavba cyklostezky okolo přehrady. V průběhu dvou let jsme se dobrali konečně konkrétního cíle. První písemnou zmínkou o cyklostezce v jednání zastupitelstva jsem našla v roce 1995. Nejvýznamnější investiční akcí je stavba kanalizace v místní části Hamry. Čekalo se na ni spoustu let. Hamry jsou poslední místní částí, která není odkanalizována. Hotovo by mělo být na podzim. Kompletní rekonstrukcí prošla i nejnebezpečnější křižovatka v Plumlově u rybníka Bidelec. Děti z Vinohrádku tak mají konečně bezpečnou cestu do školy. Udělali jsme i chodník do Soběsuk. Opravili jsme i chodníky před kulturním domem v Žárovicích."

Stavební úpravy - komunikace, chodníky, parkování u plumlovské školy a zdravotního střediska - druhá půlka března 2022
Nové chodníky, cesty i parkování. Okolí plumlovské školy bude bezpečnější

Hodně se investuje i do zámku, že?
"Ano, do zámku se investuje pořád. Částečně z městských zdrojů, ale snažíme se peníze získávat z různých zdrojů. Zámek je Národní kulturní památkou, z toho důvodu můžeme žádat o dotace. Městskou kasu ale stojí hodně peněz, protože i když dotace pokrývají například 95 procent nákladů, zbývajících pět musíme doložit. A částky, které polykají opravy zámku se pohybují ve sta milionech. V letošním roce chceme začít s rekonstrukcí vstupního portálu zámku."

Kemp Žralok se připravuje na novou sezonu. Zahájí ji o Velikonocích
Nové hřiště, lanovka a parádní fesťáky. Sezona ve Žraloku startuje

Hasiči se dočkali po třiceti letech…
"Nové hasičské auto bylo v Plumlově hodně potřeba. Místní dobrovolní hasiči dostali novou stříkačku za téměř sedm milionů. Hasiči jsou pro obec nepostradatelní a jsme stejně rádi jako oni, že se nám konečně podařilo auto pořídit."

Plumlov
Jak se žije v Plumlově? Pojďte na návštěvu

Co máte v plánu pro letošek?
"Opravit bychom chtěli už výše zmíněnou Wolkerovu ulici. Máme podanou žádost na opravu školy. Škola prošla rekonstrukcí před dvěma roky a jediné co chybí opravit jsou dívčí záchody. Plánujeme výměnu oken v našem klubovém zařízení STAVO. Dokončujeme projekt na rekonstrukci vodovodu, který má už sto let a je obrovským problémem. Dalším velkým projektem, do kterého bychom se chtěli pustit na podzim je kompletní rekonstrukce veřejného osvětlení, které je v havarijním stavu."

Blíží se komunální volby, budete znovu kandidovat?
"Přiznám se, že bylo období, kdy jsem se rozmýšlela. V současnosti jsem rozhodnutá, že kandidovat budu."