O velkém množství návštěvníků pak svědčila brzo překročená kapacita parkovacích míst na přilehlé louce, protože po půl hodině od otevření lesa už prakticky nebylo kam zaparkovat, a organizátoři museli zapojit hodně kreativity, aby všem řidičům vyhověli.

„Vjeďte autem do té vysoké trávy, sice tam jsou kopřivy, ale to vůbec nevadí, aspoň budete zdraví," organizoval šoféry místostarosta města Plumlov Martin Hyndrich.

Samotný Pohádkový les se startem v autokempu Žralok pak dětem přinesl opravdu nezapomentelný zážitek. Na deseti stanovištích se mohly potkat s řadou postav, které znají z pohádek, ať už těch tradičních nebo moderních.

Na pomyslném startu dostaly svou kartičku a putovaly lesním okruhem dlouhým okolo dvou kilometrů.

„Aspoň že jsme v tom lese, je tady příjemně," oddychla si jedna z maminek hned u prvního stanoviště, kde museli kluci sbírat šišky a malé hospodyňky zase vařily s Mankou polévku.

A následoval další úkol, například s třemi mušketýry, Sněhurkou nebo Bobem a Bobkem. „Bobek to včera trochu přehnal, byl totiž tančit a dnes se nemůže vzbudit. Prosím, pomožte mi," prosila mladá slečna v převleku za Boba z Králíků v klobouku.

Nejsilnější zážitek pak v dětech vyvolalo utrhnutí perníku z Ježibabiny chaloupky. Ta si totiž své perníčky bedlivě střežila a mnohé svým vyběhnutím z chalupy překvapila, někdy dokonce došlo i na slzy.

Čím více stanovišť děti prošly, tím méně sil jim zbývalo. Aby také ne, dva kilometry byly pro mnohé doslova maratonskou tratí. „Tati, prosím, vem mě na ramena," žadonila malá účastnice pohádkového lesa.

Na konci se pak všem ulevilo a za své putování dostali malí dobrodruzi pěknou odměnu.

„Pohádkový les se mi líbil, bylo to sice hodně kilometrů a trochu mě vystrašila Ježibaba, ale všechno jsem zvládl," svěřil se šestiletý Jan Plachý.

O zábavu bylo postaráno i po dokončení všech stanovišť, malí rošťáci si mohli zařádit v hasičské pěne a skákacím hradu, zajezdit si na ponících, užít si vystoupení fakíra a hasičů nebo se naučit pár triků od kouzelníka Michala.

DOMINIK VORÁČ