„Pokud půjde všechno jako dosud, budou se první bruslaři na okruhu prohánět zřejmě ještě letos. Počasí nám zatím přeje. Ovál se budeme snažit dokončit v co nekratším termínu,“ řekl prostějovský místostarosta Miloslav Pišťák s tím, že stavba přijde městskou pokladnu na pět milionů korun.

„Souběžně s oválem povede jeden a půl metru široká živičná cesta pro chodce. Ta bude oddělená půlmetrovým pásem, aby nedocházelo ke srážkám mezi in-line bruslaři a chodci,“ informoval vedoucí odboru výstavby prostějovského městského úřadu Antonín Zajíček s tím, že v těchto dnech se instaluje kolem okruhu veřejné osvětlení.

V tom, jak se bruslaři na in-line ovál dostanou, má už vedení radnice více méně jasno. „Vstupy na okruh budou zřejmě tři, minimálně však dva a to z různých stran tak, aby se na něj lidé pohodlně dostali,“ ujistil místostarosta Pišťák.

Prostějovští in- line bruslaři, kteří zatím ve městě nemají kde jezdit, by mohli okruh využívat ihned po jeho dokončení. „Nezáleží na tom, jaké je roční období, jezdit můžeme v podstatě kdykoliv. Pokud město ovál dokončí ještě před Vánocemi, na svátky se tam nepohneme. Každý z nás si bude chtít terén vyzkoušet. Osobně se na in-line stezku moc těším. V Prostějově ani v blízkém okolí není žádné místo, kde bychom se mohli vyřádit,“ prohlásila Jiřina Svobodová z Prostějova, která se svými přáteli jezdí na kolečkových bruslích osm let.