O některých z bodů jednání totiž zastupitelé odmítli jednat, jiné přidali – jako například řešení petic tisíců Prostějovanů požadujících zachování Společenského centra v Komenského ulici (Kasko) a tržnice za kostelem Povýšení svatého Kříže.

Zamítnuté petice

Jde o místa, kde má pod taktovkou olomouckého investora Manthellanu vyrůst velká obchodní galerie.

„Bod projednávání petic byl zařazen až na místě samém,“ potvrdil Jan Navrátil, šéf Strany zelených v Prostějově. Petice většinou hlasů zastupitelé zamítli. Shodli se, že požadavkům nelze vyhovět, neboť to neumožňují smluvní závazky uzavřené mezi městem a investorem.

V případě tržnice to však alespoň podle veřejně dostupných informací pravda není. Prostějov má totiž možnost se do konce roku sám rozhodnout, co s plochou za kostelem Povýšení svatého Kříže zamýšlí.

„Budu se zajímat o to, co s námi bude. Oslovím starostu,“ prohlásil trhovec Vlastimil Lejsek, který je spoluautorem petice za zachování tržnice na stávajícím místě.

Lejsek zároveň připomněl, že radnice ještě před zhruba dvěma měsíci hovořila o přesunutí tržnice o kus dál k cukrárně Kocourek.

„To místo mi přijde pro trh příliš malé,“ hodnotí Vlastimil Lejsek. Zároveň zdůrazňuje, že žádné nové informace o tomto záměru od vedení města nezískal.

Starostova reakce

Prostějovského starostu Miroslava Pišťáka zastihl telefonát redaktorů na jednáních v Praze.

„Přiznám se, že záležitosti webových stránek jdou trošku mimo mě. Ve věci aktuálních informací na nich zveřejněných se obrátím na našeho tajemníka,“ prohlásil starosta Pišťák.