VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I vaše kabelka může pomoci dětem. Zapojte se do Kabelkového veletrhu

Olomoucký kraj - Už ji nenosím, ale někomu může udělat radost. Právě s těmito slovy chodí nejčastěji ženy do redakcí Deníků v Olomouckém kraji a předávají své kabelky. Rozhodly se totiž, že se zapojí do dobročinného projektu, na jehož konci Deník uspořádá s partnery Kabelkový veletrh.

9.8.2013 1
SDÍLEJ:

Kabelkový nápor v redakci DeníkuFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Své skříně a šatny prohledaly také redaktorky Deníku, muži zase poprosili své partnerky. Prohlédněte si, jaké kousky přinesli a připojte se i vy!

Kabelky můžete nosit až do 25. září do redakcí Deníku v Olomouci, Přerově, Hranicích, Prostějově a Šumperku. Jejich adresy najdete ZDE

V úterý 1. října pak mohou dámy, ale i pánové zavítat na Kabelkový veletrh, který se uskuteční v Moravském divadle v Olomouci, kde se budou získáné kabelky za symbolické ceny prodávat.

Výtěžek poputuje na pomoc dětem, o které se stará organizace Dobré místo pro život.

…a takto jsme v redakcích sbírali

Olomoucký deník

Kabelkový nápor v redakci Olomouckého deníku

„Kabelky nahoru! A vykukujeme," ozývalo se ve čtvrtek v Bezručových sadech v Olomouci. Redaktoři a další pracovníci Olomouckého deníku se zde fotili s kabelkami, které během necelého týdne sesbírali a přinesli do redakce.

Tašky tak věnovali na charitativní akci s názvem Kabelkový veletrh, který Deníky v Olomouckém kraji spolu s dalšími partnery organizují.

Před fotoaparátem se nakonec sešlo na čtyřicet nezbytných dámských doplňků.  Pořádek ve skříni si pro bohulibou akci udělala také šéfredaktorka Olomouckého deníku Lucie Bukvová.

„Na dně šatníku jsem našla kousky, které jsem nosila před pár lety. Věnovala jsem také jedno psaníčko, které jsem si vzala do prvních tanečních. Před lety se mi na něm utrhlo ouško. Bylo mi líto jej vyhodit, a tak jsem k němu vyrobila popruh z barevných korálků. Třeba se zalíbí originální kousek na veletrhu jiné ženě a užije s ním ještě parádu," podotkla šéfredaktorka.

Kabelky všech druhů, kvality, tvarů, stáří i barev mohou čtenáři nosit na sběrná místa do redakcí regionálních Deníků v Olomouckém kraji. Přesné adresy jsou uvedené v tiráži novin. Kabelky přijímají také v sídle Radia Haná, televize ZZIP nebo v kavárně U Slepiček v Olomouci.

„Tašky mohou čtenáři nosit až do 25. září. V úterý 1. října pak mohou dámy zavítat na Kabelkový veletrh, který se uskuteční v Moravském divadle v Olomouci, kde se budou kabelky za symbolické ceny prodávat," pozvala šéfredaktorka s tím, že výtěžek z akce pomůže vykouzlit úsměv na rtech dětem, o které se stará občanské sdružení Dobré místo pro život.

„Nakoupí za ně oblečení, hračky i speciální pomůcky. Jsme rádi, že takto můžeme pomoci. Doufáme, že se akce vydaří stejně jako ve Zlíně, kde se nápad zrodil spoluprací. Domu pokojného stáří Naděje a Zlínského deníku. Na jaře se po tisícovce kabelek jen zaprášilo. A hlavně, Naděje získala jejich prodejem téměř šedesát tisíc korun," doplnila šéfredaktorka.

Prostějovský deník

Kabelkový nápor v redakci Prostějovského deníku

Příkladem se rozhodla jít i redakce Prostějovského deníku. Redaktorky, i inzertní poradkyně či inspektorky distribuce přinesly kabelky a darovaly je právě na podporu této akce.

Kolegyně Hanka Masaříková jich hned na druhý den přinesla devět. 

„Kabelkový veletrh jako by mi přišel do rány. Už měsíce si říkám, že potřebuji protřídit šatník a hlavně své kabelky. Když jsem se o veletrhu dozvěděla, neváhala jsem. Budu ráda, když kabelky, které už stejně nenosím, pomohou dobré věci," vysvětlila.

Do akce s Prostějovským deníkem se zapojila i knihovna v Němčicích nad Hanou, kde zároveň vytvořili i sběrné místo pro tyto kabelky. Moc jim za tuto podporu děkujeme a slibujeme, že si kabelky osobně přijedeme vyzvednout. Stejně tak s námi mohou sbírat i další instituce či firmy. Pokud máte zájem, můžete nás kontaktovat na tel. čísle 582 310 321 nebo na e-mailu katerina.sloukova@denik.cz.

Přerovský a hranický deník

Kabelkový nápor v redakci Přerovského deníku

Kabelkový nápor v redakci Hranického deníku

Člověk neznalý situace by si snad mohl myslet, že se mezi redaktory Přerovského a hranického deníku šíří zvláštní nemoc, způsobená současnými tropickými teplotami. Do práce totiž chodí hned s několika kabelkami – a to nejen ženy…

Čtenáři ale nemusí panikařit. Přerovský a hranický deník se totiž podílí na sbírání kabelek pro dobrou věc. Do redakce už dochází první přispěvatelé z řad čtenářů, ale většinu exemplářů zatím donesli právě zaměstnanci Deníku.

„Je to úžasná věc, mám doma hromadu kabelek a teď se jich můžu zbavit a pomoct potřebným," uvedla redaktorka Petra Poláková-Uvírová.

Pár kabelek už ale donesl i Tomáš Krejčiřík, který je má podle svých slov od přítelkyně. Pozadu nezůstali ani další členové redakce.

Ostatní, kteří si užívají dovolené nebo léčí letní choroby, ale i na dálku akci podporují a slibují, že se od nich dočkáme také několika příspěvků.

Šumperský a jesenický deník

Kabelkový nápor v redakci Šumperského deníku

"Jakmile jsem v redakci oznámila, že začínáme sbírat kabelky na deníkovský veletrh, během několika hodin jsme měli první čtyři úlovky. Od své přítelkyně Andrey je donesl student žurnalistiky Univerzity Palackého v Olomouci Alois Rozsíval, který v redakci sbírá zkušenosti. K dnešnímu dni jsme již posbírali na dvě desítky kabelek," hlásila šéfredaktorka Šumperského a jesenického deníku Soňa Singerová.

V některých exemplářích nechali jejich bývalí majitelé vzkaz pro dražitele:

„Téhle kabelky se doma bojíme, nikdo neví, čí je a jak se k nám dostala. Zavřeli jsme ji před lety hluboko do útrob skříně a díky veletrhu opět uvidí světlo světa. Snad se z toho nerozsype."

V zelené sportovní kabele jsme zase objevili toto: „V této tašce jsem nosila boty do tanečních. Sekla jsem s tance i s taškou."

Svou první kabelku věnovala i šéfredaktorka Soňa Singerová.

„Asi ve dvanácti letech jsem byla v Bulharsku, tam mi rodiče koupili tehdy velmi moderní vyšívaný pytlíček. Moc jsem ho nenosila, takže je pořád jako nový," dodala.

Kabelkový VELEtrh: skvělý nápad ze Zlína
„Milé dámy, co takhle posbírat pár kabelek, které už nenosíte, a prodat je za symbolickou cenu. I těch pár set korun pomůže dobré věci," napadlo před necelými dvěma lety Zuzanu Šlúchovou ze zlínské Naděje. Organizace, která pečuje o znevýhodněné občany trpící například Alzheimerovou nemocí.

„To je zajímavý nápad. Rádi jej podpoříme. Pojďme to společně zkusit uspořádat ve větším měřítku," reagovali kolegové ze Zlínského deníku.

Výsledek? Prvotní myšlenky se za několik měsíců proměnily v první ročník Kabelkového VELEtrhu pro Naději se Zlínským deníkem.

Tehdejším cílem bylo vybrat alespoň pět tisíc korun za stovku kabelek dobročinně získaných od dárkyň. Deník a Naděje společně oslovil širokou veřejnost a… zájem předčil očekávání.

Sešla se více než tisícovka kabelek a jejich prodejem ve zlínském divadle se podařilo získat téměř 40 tisíc korun.

A zájem o tuto unikátní dobročinnou akci neklesl ani v roce letošním. Naopak, podařilo se vybrat téměř 60 tisíc korun.


Autor: Redakce

9.8.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč Obsluha strojů na bělení, barvení, čištění a další úpravu tkanin OPERÁTOŘI BAREVNY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obsluha strojního zařízení, práce v 3 směnném provozu - víkendy volné, práce zahrnuje jednoduché šití na šicím stroji. Požadované vzdělání střední odborné s výučním listem a základní znalost práce na PC. Osobní jednání po telefonické domluvě. Telefonický kontakt možný od 8:00 do 15:00 hodin. Formulář žádosti o zaměstnání je pro uchazeče k dispozici v kteroukoliv dobu na vrátnici Toray. Životopisy je možné zasílat emailem na adresu personalni@ttce.toray.cz. Nabízíme PP na dobu určitou, možnost prodloužení na dobu neurčitou, dlouhodobou stabilitu, příspěvek na penzijní pojištění, výhodný mobilní tarif, parkoviště v areálu firmy zdarma, čisté a bezpečné pracovní prostředí.. Pracoviště: Toray textiles central europe s.r.o., Průmyslová, č.p. 4235, 796 01 Prostějov 1. Informace: Hana Hujíčková, +420 582 303 224,582 303 226. Výroba - Výroba Strojírenští technici 18 000 Kč Obsluha strojů na bělení, barvení, čištění a další úpravu tkanin OPERÁTOŘI BAREVNY – textilní průmysl (1601002). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: OPERÁTOR BAREVNY – textilní průmysl (1601002), (muži), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte min. střední odborné vzdělání s výučním listem, - jste manuálně zručný, - jste spolehlivý a zodpovědný, - máte operativní přístup k práci, - jste samostatný, - máte zkušenosti s řízením jeřábu – výhodou, - máte zkušenosti s řízením VZV – výhodou, , Budete se věnovat:, - obsluze strojního zařízení, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit? , - nabízíme stabilní dlouhodobou práci na HPP, - poskytujeme příspěvek na stravování (stravenky), - získáte 25 dní dovolené, - parkování je v objektu závodu, - čeká na Vás čisté příjemné pracovní prostředí, - máte možnost profesního růstu, - máte možnost přesčasů, , Pracoviště: Prostějov, Mzda: od 18.000,- Kč, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz, , , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 84 Kč Ostatní uklízeči a pomocníci UKLÍZEČ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 84 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt pouze emailem personalni@emas.cz do předmětu uveďte Úklid., Požadujeme: výhodou zkušenosti s úklidem. Vzhledem k charakteru práce se těšíme na někoho samostatného a zodpovědného s citem pro pořádek., Hlavní náplní práce bude úklid kuchyňky, šaten, administrativních prostor, sociálních zařízení a prodejny. Dále vytírání podlah, vynášení odpadků, utírání prachu aj. Pracovní doba Po-Pá 20hod./týdně, časové rozmezí dle domluvy.. Pracoviště: Janča & emas group s.r.o.., Sebastiniho, č.p. 372, 796 07 Držovice. Informace: Kontakt, . Výroba - Výroba Montážní dělník 115 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení Operátor/ka výroby - NOVĚ NAVÝŠENÁ MZDA 115 - 125 Kč/hod !!! (1601006). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 115 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Operátor/ka výroby Prostějov - NOVĚ NAVÝŠENÁ MZDA 115 - 150 Kč/hod !!! (1601006) , Přijmeme fyzicky zdatné a manuálně zručné operátory výroby. Nabízíme mzdu 115 - 150 Kč/hod čistého a stabilní dlouhodobou práci. Očekáváme spolehlivost, pracovitost a ochotu pracovat v nepřetržitém provozu. Pro bližší informace PROZVOŇTE, pošlete SMS na tel: 773 447 447 anebo zašlete životopis na e-mail: prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby 2018, ilustrační foto.

Desítka žalob na volby, ze Slatinek dvě

Ilustrační foto
2

Mladá žena s kočárkem se zranila v autobuse, skončila v nemocnici

Souboj sousedů. „Eskáčko“ po reprepauze přivítá Vítkovice

Mají stejně bodů i stejný rozdíl ve skóre. Před vzájemným soubojem fotbalistů Prostějova a Vítkovic tak lze jen těžko najít favorita. Rozhodnout by tak mohla výhoda domácího prostředí, které bude hrát pro „eskáčko.“ To v dosavadním průběhu soutěže doma totiž ještě neprohrálo.

Budu mít problém podpořit primátora, říká Aleš Matyášek

Koaliční seskupení Narovinu!, které tvoří TOP 09, Piráti, STAN a Zelení, skončilo v prostějovských komunálkách na druhém místě. Za vítězným ANO zaostalo pouze o něco málo přes dvě procenta, přičemž ostatní strany jasně převálcovalo. Ani tento výsledek však Narovinu! dveře ke koaličnímu partnerství neotevřel. Jak vnímá současnou situaci lídr Narovinu! Aleš Matyášek, prozradil v rozhovoru pro Prostějovský deník.

Soud: Smlouvy města s Manthellanem jsou neplatné

Další kolo soudních jednání mají za sebou zástupci města Prostějova s firmou Manthellan. A s jasným závěrem: Smlouvy mezi Prostějovem a olomouckou společností neplatí.

Hráči McDonald´s Cupu se zúčastnili rozlučky Tomáše Rosického. Co jim vzkázal?

/VIDEO/ Jeden z nejlepších fotbalistů české historie letos v červnu definitivně skončil s profesionálním fotbalem. Tomáš Rosický se po boku mezinárodních hvězd typu Cesc Fábregas, Petr Čech nebo Karel Poborský rozloučil na pražské Letné ve velkém stylu. Samozřejmě u toho nemohli chybět ani ti nejlepší a nejtalentovanější fotbalisté, kteří se probojovali do minulého ročníku McDonald’s Cupu.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT