„Vystudovala jsem vysokou školu a začala pracovat v Hradci Králové. Když se nám narodil syn, návrat do původní práce byl z časových důvodů prakticky nemožný. Začala jsem tedy přemýšlet, čím se budu živit po mateřské," popsala důvod ke změně zaměstnání Markéta Dvořáková.I nehtové modeláže podléhají módním trendům, teď je nejvíce ovlivňuje plesová sezóna.

Její obliba v grafice, aranžování a hlavně detailní práci ji nakonec přivedla k nehtovým modelážím.

„Vytváření aranžmá i grafický design, to jsou věci, které mě bavily odjakživa. Navíc jsem typ člověka, který je zvyklý vyhrát si těmi nejmenšími detaily, takže nehtové modeláže byly dobrým východiskem," usmála se oblíbená manikérka Markéta Dvořáková z prostějovského salonu Jiří Malý a potvrzuje, že na nehtech se dá vykouzlit téměř cokoliv.

„Podoba nehtové modeláže závisí vždy na nositelce, jak se s ní bude cítit. Někomu vyhovuje decentní úprava, jiný si potrpí na extravagantní vzory. V dnešní době jdou technologie velmi rychle dopředu, proto se i nehtová modeláž posouvá dál. Důležité je, pořád se vzdělávat a neusínat na vavřínech, vysvětluje Markéta Dvořáková, která se pravidelně účastní odborných seminářů a ráda by se v budoucnu zúčastnila i některé z populárních soutěží v „nehtovém umění".

V kurzu je mandlový tvar

„Ruce jsou vizitkou člověka a nezáleží, zda je to muž nebo žena, senior či mladá slečna. V každém případě je potřeba o ruce pečovat, nevyjímaje nehty. Ale i jejich úprava podléhá módním trendům. Dlouhé nehty s hranatým zakončením už moc v kurzu nejsou. Teď ženy vyhledávají mandlový tvar nehtu," popisuje manikéra a pokračuje ve výčtu aktuální módy v úpravě rukou.

„Když v loňském roce frčely neonové odstíny na oblečení, samozřejmě se to odrazilo i na barvě nehtů. Teď je plesová sezóna, takže dámy volí třpytivé aplikace, kamínky a spíše tmavší tóny, které ladí k večerním šatům. Krom sezónních trendů je nesmrtelná červená, na kterou některé dámy nedají dopustit. Ale vymyslet se dá opravdu cokoliv a s jakoukoliv tématikou," uvedla Markéta Dvořáková.

„Kupříkladu já si nehty upravuji zásadně sama a nyní jsem si zvolila vyloženě silvestrovskou tématiku. Manžel mi věnoval stará ozubená kolečka z náramkových hodinek, kterými jsem přizdobila nehtovou modeláž. Nehty teď vytváří obraz ručičkových hodin, které ukazují pár minut po dvanácté," uzavřela Markéta Dvořáková z prostějovského salonu Jiří Malý.

Mgr. Markéta Dvořáková (41 let, Prostějov)

Kreativní manikérka

Koníčky: práce, rodina, sport rekreačně

Můj sen: Uspět v nějaké z „nail artových" soutěží

Moje motto: Člověk se má učit stále něco nového