„Je dobře, že po ostatních parcích se město začalo starat i o ten na Husově náměstí. Je mi sice líto, že tady pokáceli stromy, ale co se dá dělat. Naopak jsem ráda, že tady vznikne nové hřiště. Mám malou vnučku a v okolí není moc možností, kde bych s ní mohla jít. Jenom doufám, že hřiště hned nezničí vandalové a sprejeři," řekla Miroslava Lovečňáková.

S úpravou parku ve vnitřním prostoru Husova náměstí začala prostějovská radnice minulý rok. V rámci revitalizace šly k zemi staré stromy a keře, na místo kterých vysadí zahradníci osmdesát nových stromů. V průběhu revitalizace parku však odborníci zjistili, že v terénu jsou velké propady.

„Zjistili jsme, že terén má místy až čtyřicetimetrové výškové rozdíly, které by bylo vhodné upravit a dosypat zeminou. Geodet zaměřil, že je nutné navézt do parku přibližně 250 metrů krychlových ornice, aby došlo k jeho srovnání a mohli jsme zde obnovit trávník," vysvětlil náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Osm herních prvků

Právě v místě, kde jsou terénní nesrovnalosti, vznikne nové dětské hřiště. O nové místo na hraní za milion a půl korun se zasloužili usedlíci, kteří v soutěži Rákosníčkova hřiště dostali Prostějov na první místo.

„Hřiště bude velké čtrnáct krát sedmnáct metrů a bude se skládat z osmi herních prvků. Součástí bude i pět laviček, odpadkové koše a tabule s provozním řádem. Slavnostní otevření je naplánováno na začátek srpna, programu by se měl účastnit i Michal Nesvadba," řekl náměstek primátora.

Revitalizace Husova náměstí spolkne milion a čtvrt korun, městu se na ni podařilo získat dotace ve výši devíti set tisíc korun. Kvůli terénním úpravám parku se revitalizace Husova náměstí prodraží o sto padesát tisíc korun. „Je to částka za dodání ornice, její rozprostření a upravení," upřesnil Zdeněk Fišer.