V obsáhlé galerii najdete vybraná menu z podniků na Prostějovsku, kde si můžete husí specialitu objednat. Pokud vlastníte restauraci a v seznamu zatím nejste uvedeni, obratem nám svou nabídku zašlete na email: ondrej.dluhi@denik.cz.

Je libo svatomartinskou husu? Přivezeme  

Zlatavá kůrčička, zelíčko a knedlík. Listopadový svatý Martin, je dlouhodobě spjatý s vypečenou husou a svatomartinským vínem. Restauratéři považují tento týden za jeden z nejlepších v roce. Letos jim udělal čáru přes rozpočet nouzový stav, ale vyhlášené prostějovské restaurace se odradit nenechaly.

Svatý Martin a husa, to k sobě patří.

"Tradičně máme v tomto období Svatomartinské husí hody. V naší restauraci se jedná o největší akci roku. Za posledních šest let zájem zákazníků výrazně rostl. Jedná se o jídlo, u kterého posedí celé rodiny nebo skupiny přátel a vychutnávají si jídlo i svatomartinské víno," komentuje Luděk Chmela, majitel vyhlášeného prostějovského podniku U Chmelů.

Stoupající zájem.

"Poslední roky vnímám, že zájem o husu roste. Lidé si rezervovali místa vždy předem," potvrzuje Jiří Sklenář, šéf vyhledávané restaurace Na Kovárně.

Přizpůsobili se situaci.

"Inspirovali jsme se u renomovaných pražských restaurací a zřídili jsme on-line e-shop. Lidé si tak mohou objednat husu do krabičky nonstop. V nabídce máme šest svatomartinských specialit, od husí paštiky až po domácí vdolky," říká Luděk Chmela s tím, že budou rozvážet i vydávat v okénku.

"My nabízíme po celý týden husí stehno s gramáží do půl kila, k tomu červené a bílé zelí, s houskovým nebo bramborovým knedlíkem. Celé husy neděláme," informuje Jiří Sklenář.

Speciální nabídka.

"Samozřejmě, že máme husu v nabídce po celý týden. S červeným zelím na pomerančích, Bystročickým zelím a bramborovým knedlíkem. V naší nabídce je i možnost, že zájemcům dodáme husu k dodělání. Ona je prakticky hotová, stačí jen přibližně patnáct minut dopéct," informuje šéf restaurace Národní dům Martin Křupka.

Nižší objednávky.

"Objednávali jsme méně než v předešlých letech, je to loterie. Momentálně jsme na polovině loňských objednávek. Z všeobecně známých důvodů předpokládám také minimální prodej vína," zamýšlí se Luděk Chmela s tím, že dokáže reagovat. "V případě, že bychom měli objem objednávek vyšší než stav zásob, počítám s tím, že okamžitě pojedu husy dokoupit. Máme nonstop službu."

Obdobně vnímají situaci i další restauratéři.

"Počítám s propadem prodeje zhruba o polovinu," potvrzuje Jiří Sklenář. "Pokles prodeje jídel je v současném období citelný. Zájem o svatomartinskou husu je však velmi solidní. Doufáme, že všechny zájemce dokážeme uspokojit," uvažuje Martin Křupka.

Upéct husu není jen tak.

"Jedná se o zdlouhavý proces. U nás pečeme husu pomalu, celková příprava trvá okolo šesti hodin. I z toho důvodu je o husy takový zájem, většina lidí nemá tolik času, aby si ji mohli udělat sami," uzavírá Luděk Chmela.