V aquaparku to bude svištět

Prostějovský aquapark přivítá své první letošní návštěvníky v pátek 31. května.

„Bude samozřejmě záležet na počasí, ale má být o víkendu hezky, tak se jistě nějací plavci najdou,“ věří jednatel prostějovské Domovní správy Vladimír Průša.

Kromě běžné údržby se pustili pracovníci aquaparku i do několika náročnějších úprav.

„Provedli jsme úplnou renovaci všech tobogánů a skluzavek, takže jejich povrch je znovu perfektně skluzný,“ láká na rychlou jízdu Průša .

A co vstupné? Návštěvníci si budou muset do peněženek sáhnout o trochu hlouběji.

„Prakticky deset posledních let zůstávalo vstupné nezměněné, pro letošek jsme se rozhodli jej o trochu navýšit,“ vysvětlil Průša a dodal, že i nadále bude fungovat možnost využití výhodnějšího rodinného vstupného či množstevních permanentek.

Ve Vrahovicích s rychlejším občerstvením

Vrahovické koupaliště otevírá stejně jako prostějovský aquapark tento pátek. Novinku v areálu představuje vylepšený systém občerstvení.

„Město zakoupilo nový obslužný pult, i díky němu bude provoz občerstvení kvalitnější a rychlejší,“ sdělil Průša.

Vloni fungoval ve Vrahovicích zkušební provoz, letos se už pojede naostro. Ceny vstupného zde zůstávají stejné.

Biokoupaliště láká na čistou vodu

Otaslavické biokoupaliště trhalo vloni rekordy návštěvnosti a i letos jsou na nápor plavců připraveni.

„Startujeme v sobotu 1. června, kiosky budou otevřené a voda připravená. Nicméně bude ještě velmi chladná, přesto, kdo najde odvahu, může se do ní vrhnout,“ říká s úsměvem provozní koupaliště Jonáš Zíka.

Otevřeno budou mít v Otaslavicích zatím jen o víkendech, ale jakmile začnou horka, rozjedou provoz naplno.

„Návštěvníky můžu pozvat dokonce ještě na čistější vodu než dřív, systém čištění jsme totiž o něco vylepšili,“ přidal další postřeh Jonáš Zíka s tím, že další novinkou bude i změněný systém občerstvení. „Chceme nabídnou lidem bohatší sortiment,“ dodal Zíka.

Stražisko až koncem června

Ve Stražisku je už velký bazén napuštěný, ale zahájení provozu zde podle slov tamní starostky Markéty Dvořákové chystají až na 21. či 22. června.

„Zatím probíhá čištění vody a další úpravy v areálu. Novinkou pro návštěvníky bude daleko pestřejší nabídka občerstvení v bistru než tomu bylo doposud,“ nechala se slyšet starostka Dvořáková.