Minulý týden měli všichni velkou seznamovací lekci.

„Snažila jsem se je naučit nejen techniku práce s hůlkami, ale snažila jsem se také u nich vytvořit návyk, protože to vše není o vůli, je to o tom mít plán," říká Lenka Sehnalová.

„Dala jsem jim nějaké rady, jak to udělat, aby se do nordic walkingu nemuseli nutit a nepřemáhali se. Vše je to o tom, jak stres působí na náš organismus, jak správně dýchat. Navíc u nordic walkingu zapojí všechny svalové skupiny, takže v tom je ta chůze výborná na rozdíl od jednorázových posilovacích strojů," popsala Lenka Sehnalová. Se soutěžícími si dá další čtyřkilometrovou trasu.

„Je to tak optimální pro hubnoucí režim, takovou trasu by si měli dávat alespoň třikrát až čtyřikrát týdně. Pokud se jim podaří dodržet hubnoucí režim a zahrnout do něj nordic walking, tak by s hubnutím vůbec neměli mít problém," vzkázala všem, kdo se chtějí dostat do kondice, Lenka Sehnalová, která již jednou podobný projekt dělala.

„Myslím, že když začnou pravidelně s nordic walkingem, který je opravdu optimální pro to hubnutí a upraví si jídelníček a naučí se pracovat se stresem, tak tam ty výsledky musí být, i kdyby nechtěli," usmála se.

Lektorka Lenka Sehnalová dodala, že to hlavně záleží na samotných soutěžících. Ti si dávají do těla a změny na sebe nenechaly dlouho čekat.

Bolí mě teda celý člověk

Zátěžové testy, upravený jídelníček a nordic walking u všech shazují přebytečná kila.

„Bolí mě teda celý člověk, ale vidím na sobě změny, už se tolik nezadýchávám, tělo si ale pořád ještě zvyká, takže to ještě chvilku potrvá. Snad nějaké výsledky budou," říká soutěžící Jana, která dodala, že bylo přes Vánoce těžké udržet se před plnou krabicí cukroví, ale vždy vše vykompenzovala procházkou.

„V novém roce mi kolegové v práci začali kontrolovat krabičku s jídlem," dodala s úsměvem soutěžící.

S Martinou doma cvičí i jedenáctiletá dcerka.

„Cítím se velice dobře, protože dřív jsem měla problémy s vyjitím schodů do prvního patra, teď dvě patra a pohodička, a stačilo dolů jen pár kilo a upravený jídelníček. Pak jsem měla dobrý pocit ze zátěžových testů, protože jsem zjistila, že na tom nejsem až tak špatně, při tom ta váha není žádná legrace," říká soutěžící Martina, se kterou si občas zacvičí i jedenáctiletá dcerka.

Podobně jako Martina je na tom i máma dvou dcer Tamara.

„Cítím se líp, nejsem tolik unavená. Zkouším nordic walking, protože mě to hodně baví. Pořídila jsem si hole i krokoměr. Snažím se dodržovat jídelníček," říká soutěžící Tamara. Soutěžící průběžně plní i různé úkoly.

„Plníme i týdenní úkoly, za které průběžně dostáváme ceny, třeba teď naposledy overball. V těch úkolech ale pořád vede Jirka. Chlap nám to kazí," zasmálo se dámské osazenstvo soutěže.

Třešnička na dortu

Jediný muž v soutěži ze sebe začíná mít dobrý pocit a, stejně jako kolegyně, propadl nordic walkingu.

„Docela mě nordic walking zaujal, pořídil jsem si i hole. Nejdřív to u mě vypadalo všelijak. Snažím se změnit i jídelníček, dávám všemu nějaký řád a vždy si udělám čas dojít k jídlu," říká Jirka, který od loňského roku shodil patnáct kilo a soutěž považuje za třešničku na dortu.

„Zatím jsem příjemně překvapený," dodává soutěžící Jirka, který na lekce a měření dojíždí z Prahy, kde pracuje. Bez pohybu by soutěžící mohli hubnout jen stěží.

„Hubnutí bez toho pohybu nejde. Jídelníček je důležitý, ale redukovat tuky bez vytvoření svalů nemá trvalý efekt," upozorňuje lektorka nordic walkingu Lenka Sehnalová.

Zájemci o severskou chůzi mohou psát na e-mail Sehnalovalenka@seznam.cz nebo telefonicky na 732 635 360.

Partneři soutěže

Logo

Logo

Logo

Logo

Logo