Představení soutěžících: Hubněte s Deníkem! Čtyři stateční začínají svůj boj s kily navíc

Oblíbená rehabilitační pomůcka jim pomohla narovnat záda, správně dýchat a nakonec si se zdánlivě obyčejným míčem protáhli tělo od hlavy až k patám.

„Je to paráda, necítím se ani už moc unavená, je to fajn, snažím se teď mít pohyb každý den," prozradila soutěžící Tamara Frantalová, která kromě nordic walkingu, chodí s dcerkami na dlouhé procházky a celkově se jí díky programu zlepšuje výdrž.

„Dolů šla zatím tři kila, omezila jsem anglickou slaninu, vysočinu a mastná jídla, jím teď jen dušenou šunku kuřecí nebo krůtí a vůbec už nejím sladkosti," informovala Tamara, která byla spokojená i se sobotním cvičením s overballem, který je například vhodný i na nápravu zad po úrazu nebo uleví bolestem při práci.

„Spadla jsem ze schodů a měla jsem jet za čtrnáct dní na dovolenou do Itálie, overball mi pak pomohl přežít jedenáctihodinovou cestu autobusem. Chvilku jsem si jím podepírala záda, chvíli zadek, protože se to jinak nedalo vydržet. Od té doby jej používám a cvičím i s dcerou," znala overball účastnice programu Martina Thomanková.

„Kdykoliv mě bolí záda v práci, půjčuji si overball od kolegyně, která jej má v práci ve skříňce. Podepřu si jím vždy střed páteře, jak se hrbím, overball mě donutí se narovnat. Osm hodin u počítače není žádná legrace a overball je jednoduchá pomůcka za pár kaček, která se dá dobře využít," popsala Martina Thomanková.

Cvičením s overbally si ženské osazenstvo zpevňovalo také svaly.

„Vyvěsíme se, stáhneme půlky jako bychom mezi nimi měli udržet desetikorunu a rolujeme," začaly účastnice ve stojné poloze na pokyn Ilony Pánkové rolovat míček od špiček palců nahoru.

„Učíme se tímto cvikem používat svalstvo," upozornila cvičitelka, která pro soutěžící získala overbally od prostějovské společnosti Sedco.

„Overbally se velmi dobře prodávají, máme zde pět druhů o průměru 25 – 30 centimetrů, které si zákazníci u nás pořídí od 80 do 130 korun," řekla Jana Sedláčková ze společnosti Sedco, která distribuuje sportovní náčiní a je v současnosti otevřená i veřejnosti.

„Nově jsme zřídili outletovou prodejnu, kde je otevřeno každý pracovní den od 9:00 do 17:30 a v sobotu od 9:00 do 12:00. Zákazníci si mohou zboží objednat také na e-shopu a u nás si jej vyzvednout na prodejně na adrese Průmyslová 5, kde navíc získají 10% slevu," řekla Jana Sedláčková.

Cvičení s malým měkkým míčem – overballem poskytuje zajímavé možnosti pro procvičení všech svalových partií, a to jak při protahovacích tak posilovacích cvicích. Overball je měkký míč, průměru 30 cm, který je možno přiloženou trubičkou či ústy nafouknout do požadované velikosti. Můžete cvičit s plně nafoukaným míčem, ale také využívat ke cvičení podhuštěné míče. Míč je nenáročný na údržbu a má dostatečnou nosnost – 120 kg.

Partneři soutěže

Logo

Logo

Logo

Logo

Logo