Iveta Spoustová dětství prožila v Soběsukách, základní školu absolvovala v Plumlově poté vystudovala obor Modelářství a návrhářství oděvů v Prostějově. Vzhledem k tomu, že vždy uměla skloubit umělecké a technické zaměření, po střední škole odešla do Brna na VUT, kde na Fakultě strojního inženýrství, vystudovala obor Energetické inženýrství. Pak pracovala pět let v energetice.

Co vás přivedlo k práci kosmetické poradkyně?

Vzhledem k tomu, že jsem kolem 25. roku měla už problematičtější pleť, začala jsem testovat různé kosmetické přípravky, nakonec jsem našla kosmetiku, která mě naprosto nadchla svými účinky. To mě nakonec přivedlo k myšlence, začít se kosmetice věnovat. Absolvovala jsem při zaměstnání různá školení a semináře a musím říci, že jsem se do toho všeho tak zapálila, že jsem prošla školeními u profesionálních vizážistů, a získala tak certifikáty na vizážistiku a barvové poradenství, Svatební líčení, foto make-up. V současné době se zabývám všemi směry. To vše mě nakonec vedlo k tomu, že jsem se rozhodla udělat životní změnu, za kterou jsem strašně vděčná. Ukončila jsem zaměstnání a začala se věnovat kosmetickému poradenství a vizážistice. Práce kosmetické poradkyně mě naprosto naplňuje a dává smysl a radost do života.

Jaké služby nabízíte svým zákaznicím?

Svým zákaznicím nabízím poradenství, jak o pleť pečovat. Dělám analýzu a diagnostiku pleti, ošetření pleti, individuální doporučení k péči o pleť a také nabízím minikurzy líčení k typu osobnosti, kde se mnou zákaznice mají možnost konzultovat styly líčení. Doporučuji konkrétní úpravy a techniky líčení a mnoho dalšího. Dále nabízím líčení k různým příležitostem, svatby, plesy, fotografování.

S jakým typem pleti se nejčastěji setkáváte?

Nejběžnějším typem pleti, se kterým se setkávám, je smíšená pleť, naprostá většina žen řeší sušší pleť v kombinaci s mastnou T-zónou a poměrně často se setkávám i se suchou pletí, kdy ženy mají naprosto dehydrovanou pleť, na které se jim již dělají šupinky.

Jakých chyb se při péči o pleť ženy nejčastěji dopouštějí?

Většinou se zákaznicemi řeším 2 nejčastější problémy:

První z nich je ten, že dnešní trh spoléhá na to, že ženy kosmetiku kupují, investují do ní nemalé peníze a jsou vytížené, takže nemají čas se pídit po informacích. Trh je přímo zaplaven masovou spotřební kosmetikou, která je propagovaná reklamou a kolikrát ani zdaleka nedosahuje kvality, kterou zákaznice za své peníze očekává. Často se stává, že zákaznice mají doma nekvalitní přípravky (protože jich je na trhu opravdu hodně), se kterými jednoduše nedosáhnou výsledků. Zvláštní je, že je to tak rozšířený jev, že žena si koupí přípravek a kolikrát ani neočekává, že by to mělo přinést efekt, přesto za to platí peníze.

Druhý problém je ten, že ženy v mnoha případech, nemají logicky sestavený systém péče o pleť, který je nutný dodržet, v případě, že opravdu chcete dosáhnout výsledků na vaší pleti.

Ani jeden z těch problému není vinou zákaznice, ony prostě jen nemají informace, nemají možnost vyzkoušet si, co chtějí používat a nemají garanci na kvalitu produktu. Já byla jedna z nich! A proto tuto práci dělám, věřím tomu, a vím, že mohu ženám skutečně pomoci tak, jak jsem pomohla sobě.

Jak by se ženy měly líčit v jarních měsících?

V prvé řadě je důležité pečovat o pleť, líčení je už jen taková třešnička na dortu, protože každé líčení vypadá mnohem lépe na krásně pěstěné pleti. Zima dává naší pleti dost zabrat, proto je potřeba pokožku zregenerovat a hydratovat, a zároveň se připravit na první jarní sluníčko. Proto bychom měly naši pěstící výbavu obohatit o regeneraci -séra, masky, a doplnit přípravky s ochranným faktorem.

V jarních měsících by ženy rozhodně neměly také zapomínat na fixaci, díky které líčení vydrží mnohem déle, což je v teplejším počasí naprosto ideální. Na jarní měsíce se líčení odlehčuje, ženy chtějí být krásné, a zároveň se cítit přirozené a svěží. Využívá se tak méně výrazných barev a používá se lehký make-up.

Jaké barvy by ženy měly volit na jaře?

Letošní jaro jsou trendy pastelové barvy a lehký make-up. Matné mandarinkové rty, pastelové barvy na víčkách-blankytně modrá, zelenkavá, citronově zelená, tyrkysová, fialková, matná bílá, kombinovaná s bílou linkou, růžová, bronzové nebo pudrové odstíny. Tyto barvy vyniknou s nenápadnou tváří, takže jsou doporučovány jemně zdravíčka, trocha řasenky lesk na rty a perfektní líčení na den je na světě. U večerního líčení jsou trendy černé tekuté linky, příp. modrá linka, k tomu je možné kombinovat safírové nebo nebesky modré stíny, řasy a jemně rty. Já sama ale nejvíce kladu důraz na přání zákaznic, protože je nejdůležitější, aby se dámy cítily v líčení co nejlépe, tomu já dávám největší váhu a snažím se vždy přání zákaznice vyhovět.

Máte nějaký typ na jarní líčení?

Typů je mnoho, důležité je přizpůsobit se zákaznici, aby ji samozřejmě i vybrané líčení slušelo a sama se cítila dobře. Chcete-li nějaký univerzálnější typ na líčení, tak mohu doporučit přirozenější natur líčení, které sluší většině žen. Po použití make-upu naneste přirozený odstín pudru, dále použijte bronzový pudr na místa, kam přirozeně dopadá slunce, abyste docílili krásného zlatavého odlesku. Nanášejte pudr štětcem od spánků na lícní kosti a podél čelisti. Můžete nechat víčka přirozená nebo dejte očím zářivost jemnými třpytivými stíny s tenkou vrstvou řasenky. Dodejte svému úsměvu krásu rtěnkou v nějakém přirozeném odstínu.

Mnoho žen odmítá používat make-up, protože se necítí přirozeně a mají pocit, že jejich pleť nedýchá. Jaký je na to váš názor?

Já sama se často s takovými ženami setkávám, řekla bych, že je to opět o kvalitě přípravků. Make-up je důležitou součástí , protože nám plní i funkci ochrany pleti. Ženy často ale používají make-up, který vytvoří hutnou, viditelnou a nepropustnou vrstvu na obličeji a pleť pod touto vrstvou špatně dýchá. Pokud se ale použije kvalitní přípravek, stačí jen tenká vrstvička, která perfektně kryje a tato tenká vrstva se dokáže krásně natónovat na kůži k pleti, přizpůsobí se pleti a vypadá naprosto přirozeně. Mnoho žen mi takto po líčení odešlo naprosto spokojených.

V pátek jste líčila ženy, které se zúčastnily redukčního programu. S vašimi službami byly velmi spokojené. Co byste v oblasti péče o pleť a líčení doporučila ženám, které nejsou nejhubenější?

Co se týče péče o pleť, tak tam nejsou žádné rozdíly oproti štíhlým ženám. Je důležité pleť vyčistit, osvěžit, regenerovat, hydratovat i chránit. Zde bych opět kladla důraz na používání fixačních gelů a krémů, díky kterým líčení vydrží déle. U líčení je vždy to nejdůležitější, aby se žena cítila dobře, takže se vždy snažím přizpůsobit potřebám každé ženy, aby po líčení byla spokojená. Jednotné doporučení nelze říci, ale takřka každé ženě sluší přirozené líčení a různé odstíny hnědé. U žen, které nejsou nejhubenější vždy velmi dobře vypadá, když se udělá modelace obličeje pomocí stínování, které vždy opticky obličej zúží a rozzáří, celé líčení poté vypadá mnohem krásněji.

Kde a kdy vás najdou ženy, které by chtěly využít Vašich služeb?

Tady v Prostějově mě dámy mohou najít ve studiu Harmonie na ulici Hliníky, kde spolupracuji s paní Simonou Valouškovou, se kterou se účastníci redukčního programu měli možnost také setkat. V Prostějově pracuji většinou každý sudý týden v pondělí a úterý, ale samozřejmě se snažím zákaznicím přizpůsobit, takže je možné dohodnout se i na jiných termínech. Zbývající čas pracuji ve svém studiu v Brně, které mám na ulici Starobrněnská v centru města.

Partneři soutěže

Logo

Logo

Logo

Logo

Logo