„Zlato získal Dominik Svoboda, v duetu pak Monika Nevrlá s Michalem Zatloukalem a Denisa Konečná s Kateřinou Rozkošovou. Dvě zlaté medaile patří i malé skupině s choreografií Bandikids a Unicorns," upřesnila manažerka tanečníků Alice Molovčáková.

„Na mistrovství jsem odjížděla s rozporuplnými pocity, protože téměř polovina tanečníků týden před soutěží onemocněla. Problém nastal zejména ve složení malé skupiny. Nakonec se tři dny před soutěží musela zapojit do tréninku náhradnice, která celý půlrok netrénovala. Nakonec se nám podařilo dát dohromady šest tanečníků, i když ideální počet je sedm," řekla trenérka hip hopu Monika Nevrlá, která trénuje téměř šest let děti a juniory.

„Do posledního dne jsme museli upravovat choreografii na stále ubývající počet dětí," potvrdila i trenérka disco dance Monika Vlachová.

Škola si odvezla i několik titulů I. vicemistra, který vybojovali tanečníci Tomáš Stejskal, Diana Konečná, Monika Nevrlá, sourozenci Flajsarovi a malá skupina dospělých s choreografií Movi´N Up. Svěřencům se dařilo i v kategorii disco dance, z níž si odvezli dvě stříbrné medaile a jednu bronzovou.

Mistrovstvím České republiky v hip hopu a disco dance v Jablonci nad Nisou vyvrcholila taneční sezona.

Jak ji trenéři hodnotí?

„Štěstí bylo při nás, a to i přesto, že hodně dětí přešlo do kategorie juniorů, kde jsou na ně kladeny větší nároky. Při soutěžích totiž musí improvizovat, takže si průběžně rozšiřují zásobu prvků, které až při soutěži používají tak, aby co nejlépe vyjádřili hudební doprovod. Tím mnohdy vznikají originální a překvapivé kreace," zhodnotila Monika Nevrlá.

„Hodně dětí se přesunulo do starších kategorií, což může být nevýhoda. Ale všichni to zvládli dobře, protože jsou fajn parta, která se vzájemně drží pohromadě a podporuje se," uzavřel trenér Ondřej Berky.