„Upozornila mě na něj kamarádka. Je opravdu super. Škoda že takových míst není v Prostějově víc," nechala se slyšet Barbora Křečková, zatímco sledovala svou dcerku, jak bravurně přechází lanový mostek mezi dvěma věžemi dřevěného hradu.

Dětské hřiště v Tylově ulici v Prostějově

I ostatní rodiče byli ve čtvrtek spokojení.

„Co jej dokončili, tak sem chodíme každý den. Myslím, že se opravdu povedlo, jen mohli víc myslet na menší děti. Síťová houpačka v obruči je dobrá, na té se malá udrží sama, ale na jiné už ne. Na skluzavce jezdí ráda, ovšem sama se tam nedostane. Vede k ní totiž jen provazový žebřík nebo lanový můstek. Chtělo by to nějaké dřevěné schůdky," navrhla maminka Monika, která hlídala na hřišti svou asi dvouletou holčičkou. Ta si mezitím vylezla na koníka na pružině a vypadala spokojeně.

Dětské hřiště v Tylově ulici v Prostějově

Kontrola za pochodu

Zatímco si děti hrály, přišli dva muži, kteří z tašky vytáhli kovové špalíky a válečky a začali je přikládat na různá místa prolézaček.

„Před přebíráním kontrolujeme možnosti zachycení hlavy, prstů, ostré výčnělky nebo hrany, kde by se děti mohly zranit. Ale rodiče mohou být bez starosti. Firma, která hřiště postavila, jich má na kontě už spousty a má tak zkušenosti," vysvětlil technik při práci.

Dětské hřiště v Tylově ulici v Prostějově

Dobrá věc se podařila

Nový areál, jehož dominantou je lanová pyramida, je součástí projektu obnovy prostějovských dětských hřišť. Přišel na osm set padesát tisíc korun.

„Postupně předěláváme všechna hřiště. Na tomto jsme akcentovali lanové aktivity, jinde jsou zase prvky pro menší děti. Každé hřiště je jiné, podle návrhu architekta a možností i potřeb okolí," tvrdí náměstek primátora Zdeněk Fišer. Pochvalu si vysloužil i shora.

„Myslím, že je to akce, která se městu velmi podařila a byli bychom rádi, kdyby takových hřišť v Prostějově přibylo," vyjádřil se – tentokrát ve shodě s obyvateli – primátor Miroslav Pišťák.

Volání rodičů po podobných hřištích by mohlo být vyslyšeno ještě letos.

„Výstavbu hřišť financujeme mimo jiné i z peněz z výherních automatů. Proto teď netrpělivě čekáme, kolik a kdy nám stát pošle. Pak můžeme uvažovat o dalších podobných stavbách," uzavřel náměstek Fišer. (pam)