Ta minulý týden rovněž posvětila postavení hřiště olomouckou firmou Clean4you.

„Vybírali jsme ze dvou nabídek. Firma Clean4you s.r.o. nabídla výstavbu o více jak padesát tisíc levněji," uvedl náměstek primátorky Zdeněk Fišer k chystanému hřišti, které by se mělo nalézat za velodromem.

Podle jeho vyjádření dostala společnost přednost i díky množství funkčních prvků. Na jejich podobě a vzhledu celého hřiště se měl také podílet Dalibor Nenál, který dlouhodobě o výstavbu podobného hřiště ve městě usiloval.

„Zhruba před rokem mi prostějovská zastupitelka Milada Sokolová domluvila schůzku s paní náměstkyní Ivanou Hemerkovou. Zde jsem popsal jakou StreeWorkoutovou konstrukci potřebujeme. Paní Hemerková si mě vyslechla, převzala podklady, které jsem dal dohromady, a několik týdnů na to mě kontaktoval pan Kamil Janeček z Oddělení rozvoje a investic," uvedl Dalibor Nenál.

Výsledkem pak je, že se také na stavbu našly peníze už v letošním rozpočtu.

Zatímco však Dalibor Nenál kvitoval blížící se výstavbu, která podle jeho slov začne oproti té olomoucké dříve, například Radim Gotz má trochu jiný názor.

„Hřiště mělo být dávno hotové. Město preferuje bohaté sporty, tenhle je pro prostý lid," řekl k záležitosti.

„Vývoj kolem výstavby hřiště sleduji a nechápu, proč to trvá tak dlouho," řekl dále. Poukázal rovněž na Držovice. V obci už téměř rok hřiště pro workoutisty funguje.

Co tam bude?

Prostějovský deník také zjistil, co všechno by hřiště mělo obsahovat.

„Streetová workoutová sestava pro cvičení široké veřejnosti se skládá z hrazd, bradel, kruhů, posilovacích laviček, žebřin a šplhacích tyčí. Na této sestavě lze procvičit všechny svalové partie a tvarovat celou postavu. Vzhledem k použitým prvkům cvičící mohou neomezeně rozvíjet své silové schopnosti a učit se atraktivní triky," uvedla obchodní ředitelka firmy Clean4you Dana Voillot. Ta také doplnila, pro koho může být hřiště atraktivní a kdo ho může využívat.

„Mohou na něm cvičit děti od dvanácti let, které ještě nemají ukončený růst a pro které proto není vhodný například trénink v posilovně. S ohledem na bezpečnost však může mládež navštěvovat hřiště vždy pouze pod dohledem trenéra, popřípadě osoby starší osmnácti let. Výjimkou není ani návštěva celé školní třídy v rámci hodin tělesné výchovy či trénink mládežnických sportovních klubů," dodala s tím, že pravděpodobně nejzajímavější bude hřiště pro dospělé a mládež.