Pro něj je to už třetí hra. Zkušenosti s hraním pak má také Tereza Vojtěchovská. Ta sice měla jednu z menších rolí, i tak ale byla na pódiu vidět.

„Hraji komářici, role mi byla přidělená," sdělila slečna. Dodala také, že se svými kolegy na nedělní hru pravidelně zkouší.

„Scházíme se skoro každé pondělí," potvrdila.Ptení - Generálka na nedělní představení divadelní hry O Martinovi, Jolance a knížeti Korundovi

Sama patřila spíše k mladším hercům. Řada jich dostala menší roli, ti nejmladší pak často takovou, v níž nemluví. Hlavním důvodem však nebyla zatím méně vytrénovaná paměť.

„Pro nás je hlavní kritérium při výběru herců, že mají děti silný hlas. Někteří menší sice zkouškou projdou, po té ale mají problém. Naštěstí však stále máme větší zájem dětí, než kolik je rolí," uvedl autor hry Karel Foltin, který také dohlížel na průběh generálky.

Chvílemi byl s něčím nespokojený, něco se nakonec muselo opakovat. Jak však sám uvedl, věří v úspěch.

„Generálka má být strašná, aby pak premiéra vyšla. Očekávám že představení se bude líbit. Pro mě je ale základ, že děti hraní baví," dodal Karel Foltin.

Pro něj je to už třiadvacátá hra. Tentokrát bude trvat sto minut a jako v řadě uměleckých děl, i tentokrát je hlavním motivem láska a souboj dobra se zlem. Tentokrát však dobro ztělesněné Jolančiným nápadníkem Martinem sice vyhraje, zlo ale zůstane nepotrestané a nakonec a hra končí dobře i pro záporné postavy.

Divadlo ve Ptení má nemalou tradici. Navíc se do jeho činnosti nezapojují jen herci.

„Na divadle pracuje celá škola. Žáci se podílí na kulisách i kostýmech. Každoročně máme zhruba patnáct set diváků na našich představeních," prozradila ředitelka ptenské školy Viera Šmilňáková. Také připomněla motivaci, kterou žáci-herci mají.

„Všichni divadelníci usilují o cenu, Ptenského ferdu. O jeho držiteli hlasují diváci na představeních pomocí hlasovacích lístků, kde pokaždé zaškrtnou tři herce, kteří se jim nejvíc líbili," vysvětlila s tím, že kromě ceny – plyšového psa – pak konec sezóny osazenstvo Ptenského dětského divadla čeká také čtrnáctikilový dor­t.