„Hřišť pro děti není nikdy dost, sama jsem ráda za hřiště na Kostelecké ulici. Děti mají pěkné místo pro hraní a mohou se vydovádět na různých prolézačkách. Plánujeme, že se půjdeme s malou podívat i na otevření Rákosníčkova hřiště, ale chodit tam pravidelně nebudeme. Přece jenom je to pro nás trochu z ruky," usmála se Hedvika Postrčilová.

Housenku, houpačku hnízdo, herní věz, vahadlovou houpačku, kreslící dvojtabuli se stříškou, kolotoč na stání nebo houpadlo na pružině mohou od tohoto měsíce využívat děti na sídlišti E. Beneše.

„Vybudovali jsme tady hřiště veliké 161 metrů čtverečních. Navezli jsme sem 65 metrů krychlových písku a celý areál jsme oplotili," uvedl náměstek primátora Zdeněk Fišer s tím, že výstavba hřiště spolkla 554 tisíc korun.

Podobnou částku investovalo město i do druhého hřiště ve vnitrobloku sídliště na Kostelecké ulici.

„Na hřišti velikém 180 metrů čtverečných mají děti k dispozici dvojhoupačku, herní město, kreslící tabule s počítadlem, herní kombinaci se skluzavkou a plochu pro hraní kuliček," vyjmenoval náměstek primátora.

Rákosníčkovo hřiště otevřou 1. srpna

První srpnový den se dětem otevře i Rákosníčkovo hřiště na Husově náměstí. O hřiště pro caparty za milion a půl korun se zasloužili usedlíci, kteří v soutěži Rákosníčkova hřiště dostali Prostějov na první místo. Slavnostní otevření proběhne 1. srpna a pro děti bude od deseti do osmnácti hodin připravený zábavný program.

„Program odstartuje v deset hodin, kdy společnost Lidl oficiálně předá symbolický klíč od dětského hřiště do rukou vedení města. V jedenáct hodin pak začne vystoupení oblíbeného Michala z Kouzelné školky a poté se bude v každou celou hodinu konat divadelní představení o Rákosníčkovi," nastínila program Jitka Vrbová, mluvčí společnosti Lidl, která soutěž organizovala.

Děti budou moct také plnit disciplíny, za které dostanou odměnu, nebude chybět malování na trička či obličej a také Rákosníček, se kterým se budou moct děti i rodiče vyfotit.

„Celý den bude k dispozici stánek s občerstvením a s čerstvými ovocnými šťávami," doplnila Jitka Vrbová.

Volejbal, tenis, nohejbal, florbal nebo třeba malou kopanou si mohou na novém hřišti vychutnat sportovci Dělnické tělocvičné jednoty Prostějov.

„Víceúčelové hřiště vzniklo jako náhrada za zrušené sportoviště při budování jižního okruhu," uvedl Zdeněk Fišer s tím, že vybudování sportovního plácku přišlo městskou kasu na více než pět milionů korun.