"Já chodím do lesa prakticky denně. Někdy s košíkem, ale obvykle si beru zrcadlovku a jen se kochám a fotím. Beru to jako zdravotní procházky," popsal Deníku zkušený houbař z Prostějovska.

Začátek houbařské sezony je tady. Úlovky elitního houbaře Martina Kubáta z lesů Drahanské vrchoviny. Hřib smrkový. Foto: Martin Kubát, se svolením
Rostou! Hřiby už vykukují i na Prostějovsku. Podívejte se

V současnosti prožívají houbaři napříč celou republikou doslova žně. "Když chci nasbírat houby, tak jdu bez foťáku. Ale zrovna v těchto dnech se dají najít opravdové unikáty, škoda je trhat. Proto je raději fotím a nechávám růst dál," vysvětluje houbař s tím, že krása hub zaujme na první pohled.

Lesy oplývají v těchto dnech houbami všech druhů. Rostou všechny druhy hřibů i muchomůrek. Hřib borový.Lesy oplývají v těchto dnech houbami všech druhů. Rostou všechny druhy hřibů i muchomůrek. Hřib smrkový.Zdroj: se svolením Martina Kubáta

Ve fotogalerii jsou k vidění výhradně jedlé druhy - hřiby borové, dubové i smrkové, dále křemenáče nebo muchomůrky růžovky.

Zdroj: Zdeněk Vysloužil

Jste vášnivými houbaři a rádi byste se pochlubili svými úlovky? Rádi vaše houbařské úspěchy zveřejníme na stránkách houbařského speciálu: Prostějovský deník. Stačí poslat e-mailem fotografie vašich nálezů a my už to zařídíme. Do předmětu uvádějte houby.