Na pěti přichystaných hracích plochách byly do národních barev přemalovány figurky hráčů takřka všech účastníků mistrovství světa. Zajímavě byly laděny i ceny pro nejlepší – vedle pohárů to byly i retro dresíky českých legend Jiřího Holečka, Ivana Hlinky nebo Vladimíra Martince.

Odvahu přihlásit se do otevřeného turnaje našlo celkem devatenáct hráčů. "Bylo deset mužů a devět žen. Obě kategorie hrály samostatně," informoval jeden z organizátorů Ondřej Remenec, jenž byl se svým parťákem Jaroslavem Karafiátem oblečen stylově do modrých retro triček se znakem ČSSR.

"Chtěli jsme něco udělat, když je to mistrovství. Dělali jsme to celkem narychlo, ale účast je slušná," dodal Remenec.

Výsledkově turnaj nepřekvapil. Na stupně vítězů se mezi muži propracovali papíroví favorité: Ondřej Remenec, Jaroslav Karafiát a Zdeněk Vysloužil. Mezi ženami zvítězila Lenka Karafiátová, která ve finále trefou v prodloužení odsunula na druhou příčku Ivetu Melichárkovou. Třetí místo obsadila Věra Buráňová.

O pohodové atmosféře celého klání svědčilo i nezištné povzbuzování právě hrajících účastníků. Několikrát oběhla hrací stoly i mexická vlna.

"Jsem rád, že mě kluci pozvali. Vidím, že se tu lidi dobře baví. Takovou akci vždycky ráda podpořím," komentovala mostkovická místostarostka Jitka Vánská.

Že se opravdu počínání hráčů v duchu fair play líbilo, svědčí i věnování speciální ceny. Provozovatel občerstvení na hřišti Oskar Kravák dal do placu archivní skotskou whisky. "Nevěděli jsme komu ji máme dát, tak jsme se rozhodli, že každému nalejeme panáka," culil se Jaroslav Karafiát.

Popularita Stiga hokeje zvláště mezi střední generací má narůstající tendenci. Další turnaj by se mohl konat na podzim. "Honí se mi hlavou myšlenka na větší akci. Musíme ale vymyslet termín, aby se nekřížil s fotbalovou sezonou," uzavřel Ondřej Remenec.

OPEN AIR STIGA CUP – VÝSLEDKY

ŽENY: 1. Lenka Karafiátová, 2. Iveta Melichárková, 3. Věra Buráňová

MUŽI: 1. Ondřej Remenec, 2. Jaroslav Karafiát, 3. Zdeněk Vysloužil, 4. Milan Kubeš, 5. Jaromír Matěj, 6. Petr Mikšovic, 7. Jiří Hanák, 8. Petr Uličný, 9. Jan Gartner, 10. Jakub Trnečka