Rušno bylo nejen u stánků s výrobky tradičních lidových řemesel a před podiem, na kterém se střídaly hudební skupiny a folklorní soubory. Děti se kromě toho tlačily ve frontách u kolotočů a dospělí si dopřáli procházku do minulosti ve Smetanových sadech, kde se konala výstava šlechtických historických kočárů a jejich vybavení spojená s projížďkami.

„Stánků s výrobky lidových řemesel bylo na náměstí okolo dvou stovek. Někteří z prodejců své zboží nejen nabízeli na pultech, ale přímo před zraky diváků je vyráběli,“ uvedl Miloš Plotz z Kulturního klubu Duha, který Hanácké slavnosti organizuje už celé čtvrtstoletí.

Odpolední galaprogram otevřel příjezd starosty města, hostů a krojované hudby na historickém žebřiňáku. Hanácké slavnosti jsou každý rok spojeny se Dny kulturního dědictví. Proto byla veřejnosti v sobotu i v neděli přístupná radnice a v ní místnosti, které nejsou běžně k vidění.

„Loni jsme šli na prohlídku poprvé sami s manželem, letos jsme s sebou vzali i děti. I když okruh prohlídky je stejný jako v loňském roce, je na co se dívat. Za rok člověk hodně zapomene,“ prohlásila Renata Kocourková. Tečku za bohatým programem prostějovských hodů udělal Orchestr Zlaté husle a sólisté světoznámého slovenského souboru lidových písní a tanců Lúčnica.