Problémy při průjezdu centrem se budou týkat i vzhledem k celkové uzavírce Wolkerovy ulice zejména ulice Komenského.

Vedle sodovkárny budou pouťovými atrakcemi obsazena i parkoviště v Křížkovského ulici u Úřadu práce, stejně tak i Koželuhova ulice. Vjezd na náměstí budou mít přes Žižkovo náměstí povolen pouze účinkující, částečně bude zabráno i Pernštýnské náměstí.

Zámek ve Ptení
Novým majitelem zámku ve Ptení je punkový zpěvák Horset

Letos nebudou stánky před spořitelnou a zrušen je i sobotní trh.

"Stánky jsme ze Žižkova náměstí stáhli z toho důvodu, že tam mají lidé zaplacená parkovací místa, která nemohli využít a neměli možnost umístit tam svá auta," vysvětluje náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že se v sobotu nebude konat ani pravidelný trh.

"Myslím, že si v letošním nabitém programu každý něco najde. Já osobně se těším na koncert kapely Buty. V neděli se lidé budou moci zdarma projet historickým kočárem, nebo sledovat mistra Václava Obra při restauratérské práci. Oku lahodící bude i krojovaný průvod," zve na slavnosti širokou veřejnost Sokolová.

Prostějovský Aquapark, červen 2022
Prostějovská koupaliště letos nebudou doplácet. Nával ale zažívaly jen v tropech

Folklór, folk i Buty

Hanácké slavnosti budou zahájeny v sobotu 10. září v 15 hodin koncertem dechového orchestru, v 17.30 nastoupí na pódium Věra Martinová se skupinou Meritum a od 20 hodin zahraje ostravská kapela Buty.

Hodovou neděli 11. září odstartuje již v 8 hodin ráno vystoupení dechové hudby Vracovjáci, následovat budou hanácké folklórní soubory a půl hodiny před polednem se představí cimbálovka Primáš z Přerova.

Ve 13.30 rozehraje folkové tóny Marien z Pardubic a úderem 15. hodiny projdou náměstím T. G. Masaryka Hanáci v krojích. Folklorní soubory se budou střídat na pódiu až do večera.

Na závěr hodů vystoupí od 19 hodin Robert Křesťan se skupinou Druhá tráva. Po celý den bude možné projet se po městě v historickém kočáře sběratele Václava Obra.

Hodové slavnosti v Prostějově, 12. září 2021
Prostějovské hody se blíží, těšte se i na Buty. Tady je program