„Připravujeme happening. Bude se konat 17. února od půl jedné přímo před prostějovskou radnicí,“ uvedla s tím, že akce má trvat zhruba do šestnácti hodin. „Zúčastní se jí asi tisícovka dětí. Zpívat tam budou třeba finalisté X faktoru, místní dětské skupiny i sólisté,“ zmínila se.

A proč si vybrala právě tento termín? „V jednu hodinu začíná jednání prostějovských zastupitelů. Chci na něm vystoupit. Budu se ptát, jak pokročila má žádost, aby mi město s instalací hodin pomohlo,“ sdělila Kostelníková, která projekt „Přijdu včas“ nabízí vedení radnice již třetím rokem.

„Na dětských hřištích a sportovištích chceme velké ukazatele času s nainstalovaným hlásičem. Ten by byl napojený na pult centrální ochrany. Děti uvidí, kolik je hodin a domů přijdou tehdy, kdy mají. Tlačítko hlásiče by pak mohli využít k tomu, aby zavolali strážníkům nebo záchranářům,“ popsala svou vizi.

Radní nad její myšlenkou dlouho ohrnovali nos. Tvrdili, že téměř každý dnes nosí u sebe mobilní telefon. Navíc se obávali případných planých poplachů při zneužití hlásiče.

Teprve v listopadu loňského roku došlo v jejich názorech k drobnému posunu. Kostelníková jim tehdy zdarma nabídla nové pouliční hodiny s hlásičem, lavičku a odpadkový koš, vše v hodnotě sto padesáti tisíc. Konšelé si vzali si lhůtu na rozmyšlenou, zda tento dar přijmou.

Je tedy nějaká šance, že se radnice stane pro projekt „Přijdu včas“ partnerem? „Já si myslím, že to město nepodpoří. Záležitost je uzavřená,“ reagoval v pátek prostějovský místostarosta Vlastimil Uchytil.