"Musím přiznat, že podobně teplé počasí tady při Běhu osvobození nepamatuji roky. Počasí bylo objednané, dodávka potvrzená a došla," usmívala se Adéla Palíšková, hlavní organizátorka závodu.

Nižší účast zavinilo slunce

Na první pohled paradox, ale neoddiskutovatelná realita. "Na trať se letos vydali jen mladší a v kondici. Ti starší, kteří tradičně závod brali jako svižnou procházku, raději zůstali v areálu a poseděli u piva," culil se starosta Dušan Svozílek.

Vytouženého triumfu se dočkal Franta

Tradiční účastník František Horna, který nikdy neodjížděl ze Zamlýní s prázdnou, se premiérově dočkal celkového vítězství. "Jsem zde už popáté, nebo dokonce po šesté. Vždycky jsem byl na bedně, ale letos poprvé na tom nejvyšším stupni," komentoval šťastný vítěz František Horna.

Tradiční hegemon udělal radost kamarádovi. "Pavel Dvořák, co tady vždycky vyhrává, mi svou neúčastí udělal radost," pozdravoval se smíchem kamaráda čerstvý vítěz a dodal: "Necítil jsem se jako jasný favorit, ale v koutku duše jsem věřil, že vyhrát můžu. Věřit jsem začal na 3 kilometru, kdy jsem se utrhnul a běžel až do cíle sám!"

Nejrychlejším Vrchoslavčákem se stala Anička

"Celkově jsem spokojená s atmosférou i průběhem závodu. Ale největší radost mi udělala Anička Rubanová, která byla nejrychlejší ženou a navíc Vrchoslavčákem. Porazila všechny místní chlapy, je zkrátka dobrá!" chválila místní rodačku a nadanou studentku Palíšková.

Přítomné nadchly i sletové skladby:

Zdroj: Zdeněk Vysloužil

Hned tři z nich předvedly za ohromného povzbuzování místní malí sokolové, pod vedením oddané cvičitelky Broni. "Jsme malá vesnička, ale kdo může říci, že u nich sokolové nacvičují všech osm sletových skladeb? Ve Vrchoslavicích ano," uzavřela spokojená organizátorka Běhu osvobození.

Běh osvobození ve Vrchoslavicích - Dlouhé Vsi, 4.5. 2024Běh osvobození ve Vrchoslavicích - Dlouhé Vsi, 4.5. 2024Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Vybrali jsme pro vás:

V sobotu večer hořelo na pile v Plumlově. Zasahovaly 4 jednotky. 4.5. 2024 Foto: HZS Olomouckého kraje
Ohnivý kohout kokrhal v sobotu večer na pile v Plumlově. Škoda 3 miliony
Okouzlující zahradní železnice ve Střížově zahájila novou sezonu, 4. května 2024
Kouzelný svět mašinek nedaleko Prostějova otevřel. Podívejte se
Na Čarodějnice v Čechovicích dorazily tradičně stovky dětí i dospělých. 3.5. 2024
Davy lidí a čarodějnic za sokolovnou v Čechovicích. Podívejte se
Železniční zastávka v Čuníně, na trati z Prostějova do Chornice, se proměnila v obývací pokoj. Foto: Ema Crhonková, se svolením
Studentka proměnila zastávku v Čuníně. Vznikl z ní útulný obývák