„V nabídce bude jako tradičně dančí stejk na hříbkách, jelení kýta na smetaně s citronem a brusinkami, lovecký guláš, kančí kýta se šípkovou omáčkou, jelení ragú či pečené kančí kostky s červeným zelím a knedlíkem, vyjmenovala některé dobroty z jídelního lístku majitelka restaurace Jitka Krajíčková.

Krom gurmánského zážitku čeká na návštěvníky restaurace i příjemné posezení, které v sobotu večer zpestří vystoupení cimbálové muziky.

„Pevně věřím, že výborná hudba a naše profesionální obsluha jen podpoří dobrou náladu a chuť k jídlu všem návštěvníkům restaurace," usmála se majitelka restaurace s tím, že před návštěvou zvěřinových hodů v době vystoupení cimbálovky je lepší si telefonicky rezervovat místa předem.

Hluchovská restaurace Na sépce každoročně přivítá na zvěřinových hodech stovky návštěvníků, z nichž někteří už patří mezi pravidelné štamgasty.

„Pochoutky ze zvěřiny si nikdy nenechám ujít. Nejsem myslivec, takže se ke zvěřině jen tak nedostanu a vlastně bych ji možná ani neuměl připravit," usmál se David Konečný z Prostějova, který se na zvěřinové hody do Hluchova chystá už hned první den, ve středu šestnáctého března.

Návštěvníci se mohou vydat na zvěřinové speciality až do neděle, dvacátého března.