Tentokrát se do podzimního úklidu vrhly dvě party. Jedna složená z žáků a učitelů ZŠ E. Valenty, si vzala na starost úsek od mostu v Olomoucké až po bistro U Matesů.

"Moc nepořádku tady nebylo. Uklízeli jsme i v okolí naší školy, ale kontejner se nám naplnit nepodařilo. V našem úseku chodí asi slušní lidé," usmívala se jedna z učitelek.

To tradiční kupy nepořádku vynášela parta pod vedením předsedkyně Okrašlovacího spolku Milady Sokolové.

"Letos už uklízíme podruhé, poprvé to bylo na jaře. Tradičně v rámci akce Ukliďme Česko. Překvapuje mě, že se toho odpadu tady najde tolik pokaždé," krčila rameny Milada Sokolová a pokračovala: "Způsobují to zejména lidé bez domova, kteří si vytvářejí takzvaná hnízda a je vidět, kde přechodně bydleli. Jsou to ale samozřejmě i lidé, kteří neváhají přivézt pneumatiky nebo stará jablka a vysypat to do přírody."

Sobotní úklid měli dobrovolníci zpestřený i přítomností ochránců zákona. Jednou to bylo kvůli občanovi, kterému se nelíbilo, že se uklízí kolem jeho garáže a který měl na veřejném prostranství "uloženo" řadu harampádí. Podruhé pak kvůli použitým injekčním stříkačkám. Největším specifikem pak byl nález zubní protézy. "Našli jsme horní zubní protézu v hodně zánovním stavu. Bohužel nikomu z nás nepasuje," uzavřela Sokolová a napíchla si společně s ostatními špekáček. 

Požár rodinného domku v Plumlově - 27. 9. 2019
V Plumlově plameny pohltily rodinný domek, škoda 3 miliony
Hody ve Vrchoslavicích a oblíbené gulášobraní 2019
Guláše ve Vrchoslavicích k hodům prostě patří. Podívejte se
Sobotní vepřobraní v Ochozi přilákalo stovky lidí. 27.9. 2019
VIDEO: Lidé v Ochozi se vrátili do středověku. A dali si u toho pěkně do nosu