"Je to super nápad. Chodíme s dětmi na Hloučelu často, dáme si teplý čaj a holky si užijí bobování na čerstvém vzduchu. Navíc nemusíme nikam jezdit, dojdeme pěšky," komentovali pod svahem přihlížející Jiří Štvrtecký a Zdeněk Lhota.

Ze svahu se vrhly i maminky

Adrenalinový zážitek v podobě jízdy na bobech si vyzkoušely i některé z maminek. Pusy od ucha k uchu potvrzovaly, že se jim návrat do dětských let líbil.

"Holky jezdí jako zamlada," culili se tatínci s kouřícími kelímky.

Hanácký Hahnenkamm

Přirovnání k nejtěžší a nejproslulejší sjezdovce světa v rakouském Kitzbühelu je další z mnoha recesí, které napadají místního podnikatele Pavla Matouška.

"Na pahorek chodily sáňkovat celé generace prostějovských dětí. Dnes už jsme všichni ve středním věku, ale při pohledu na ten kopec, se člověk vrátí o čtyřicet let zpátky. Když jsme viděl kolik tam teď chodí dětí, tak jsem se rozhodl, že ten kopec nasvítíme, aby mohly děcka jezdit déle," informuje provozovatel Bistra U Matesů a dodává: "Když už tu máme supermarket, proč bychom nemohli mít hanáckou sjezdovku."

Místo hor na pahorek

"Mám tři děti a máme rádi turistiku. Letos jsme začali jezdit do hor i v zimě. Měli jsme jet i tento víkend, ale když jsem viděl, jak jsou děti spokojené na našem pohoří na Hloučele, nemohl jsem jim to udělat a odvést odtud. Všude dobře - Na Hloučele nejlépe!” uzavírá Pavel Matoušek.