„Máme vypracovaný celý nabídkový materiál, který rozesíláme potenciálním zákazníkům," potvrdil předseda představenstva firmy Astria Group Ondřej Batta.

Nabídka je také k nahlédnutí na webových stránkách města Prostějova. Cena není uvedená a v minulosti ji a mnohé další podmínky odmítl Ondřej Batta komentovat. Připustil však, že jeho společnost počítá s prodejem parcel jako celku.

„Budeme nabízet pozemek celý. Rozparcelovat se po té může kdykoli," potvrdil Ondřej Batta. Po kdysi největším oděvním podniku ve střední Evropě zbylo přes sto tisíc metrů čtverečních volných ploch.

Město ve hře?

Zcela vyloučené však stále není ani odkoupení pozemků magistrátem. Vedení města začalo jednat se zástupci Czech Investu o možnosti dotace na koupi parcel. Náměstek primátorky Jiří Pospíšil však potvrdil, že získání dotace nemusí být snadné.

„Nejdříve nás čeká takzvané bodové ohodnocení, z něhož vyjde, zda na finanční výpomoc máme nárok," sdělil Jiří Pospíšil. Opakovaně však řekl, že odkup magistrát nepreferuje. Zmínil přitom rizika, která ze získání dotace plynou.

„Existují přísné dotační podmínky. Pokud bychom získali pozemek a nenaplnili je, museli bychom finance vracet," uvedl náměstek primátorky.

V případě dotace a obtížemi se splněním dotačních podmínek by nešlo o první případ. Magistrátu v minulosti hrozila pokuta například kvůli nedodržení podmínek dotace na budovu bývalé základní školy na Husově náměstí.

Zatímco většina pozemků, na nichž do loňska stály budovy OP Prostějov, má zatím nejasný osud, o jedné další lokalitě je rozhodnuto. Část z pozemků po OP Prostějov by v budoucnosti měla sloužit firmě Laser Technology. Podle slov jednatele společnosti Radka Mudrly by sem firma rozšířila své výrobní kapacity.

„Ve výrobě bychom zde chtěli navázat na naši činnost. Hledáme tak například svářeče či zámečníky," uvedl Radek Mudrla.