„Licitace se účastnili všichni tři investoři a z daného řízení je známý potencionální vlastník areálu," potvrdila v pátek insolvenční správkyně Miloslava Horská. Jméno nového majitele i cena, za kterou se podařilo areál prodat, je však zatím tajemstvím.

„Dokud nebudou peníze za prodej areálu na insolvenčním účtu, nemohu říct jméno investora ani cenu, za kterou areál koupí," řekla insolvenční správkyně.

Výsledek dražby musí nyní odsouhlasit věřitelský výbor.

„Nyní je to ve schvalovacím procesu a doufám, že výsledek licitace schválí výbor co nejdříve, nejlépe do pondělí. Chci uzavřít kupní smlouvu do konce roku, a protože se blíží vánoční svátky, nemáme moc času," řekla v pátek Miloslava Horská a dodala, že investor má na zaplacení třicet dní.

Minulý tendr

Snaha prodat průmyslový areál v prostějovské místní části Vrahovice už jednou nevyšla a insolvenční správkyně musela vypsat další tendr. Do prvního výběrového řízení se tehdy sešly dvě nabídky. Prostějovská firma PV-Recykling mínila koupit pouze pozemky v takzvaných Zahrádkách, jejichž cenu vyčíslila na 1,33 milionu korun. Slovenský miliardář Miroslav Dokupil pak nabídl za celý areál někdejšího oděvářského giganta 25 milionů korun. Protože však nesplnil všechny podmínky tendru, insolvenční správkyně se souhlasem věřitelského výboru vyhlásila nové výběrové řízení. Odhadní cena nabízených nemovitostí přitom činí 180 milionů korun.

Pohledávky vůči OP nárokuje podle insolvenčního rejstříku 555 věřitelů, kteří požádali celkem o více než dvě miliardy korun. České spořitelně, která je zajištěným věřitelem, dluží prostějovská textilka zhruba 675 milionů korun. Znalci hodnotu podniku odhadli zhruba na miliardu korun.