Ke slavnostní audienci pozval totiž tentokrát starosta členky vítězné formace Taneční školy Hubený v kategorii hip hop z mistrovství světa v rakouském Grazu.

Děvčata ve věku osmi až jedenácti let sice ještě neovládají tajemství, jak úspěšně zmást muže, přesto se jim to alespoň na chvíli nevědomky povedlo. Starostu totiž při vyvolávání dívek k zápisu do pamětní knihy zmátl rodinný klan sester Gábiny a Báry a jejich sestřenice Katky Koudelkových.

„Od svého spolužáka vím, že jeho vnučky chodí do taneční školy, ale věděl jsem, že jsou dvě. Proto mě zmátlo, když jsem stejné příjmení vyslovil potřetí,“ přiznal okamžik nejistoty, který malé tanečnice pobavil, Jan Tesař.

Po besedě pozval starosta úspěšný dívčí tým také do své pracovny, ze níž je pak nechal odejít tajným východem.

Za titulem vítězů mistrovství světa je spousta hodin tvrdé dřiny. Vždyť děvčata trénují čtyřikrát týdně a před velkými soutěžemi, tuzemskými nebo zahraničními, si dávají do těla i o víkendech.

„Teď hýbe světem hip hop a mě to moc baví. Na tréninku je vždycky plno srandy, na soutěžích už je to o poznání horší. Tam na nějaké vylomeniny není čas. Zatím nejdál jsme jeli tančit do Finska,“ svěřila se Markéta Sedláčková, která se tanečnímu umění věnuje od první třídy základní školy, tedy plných šest let.