Vedení města v těchto dnech zvažovalo možnost vytvořit obecně závaznou vyhlášku, která by provozování hracích a výherních přístrojů zakázala. Jednání nakonec skončila úspěchem pro provozovatele automatů.
Radní od vyhlášky ustoupili i proto, že se bojí, že by přišli o kontrolu nad hernami. „Provoz výherních automatů je legální a my máme možnost kontrolovat, zda na nich nehrají mladiství. Kdyby se automaty přesunuly na nelegální půdu, o tuto možnost bychom přišli,“ uvedl prostějovský místostarosta Miroslav Pišťák.

Majitelé: Zakázat automaty? Nesmysl!

Provozovatelé heren jsou s pozastavením vyhlášky spokojeni. „Zakázat automaty by byla naprostá hloupost. Přišli bychom o kšeft a stejně by to k ničemu nebylo, protože by se hrálo jinde, a třeba nelegálně,“ přiznal jeden z majitelů herny v centru města.
Herny kontroluje městská policie a pracovníci městského úřadu. „Vloni jsme dvakrát přistihli hrát na automatech nezletilé děti. Pro podezření z ohrožování mravní výchovy jsme případy předali policii České republiky,“ uvedl ředitel městské policie Jan Nagy.
Zrušení heren v centru města by bylo pro většinu hráčů tristní. „Na automaty chodím skoro každý den. Nedovedu si představit, že bych si ve své oblíbené hospůdce nemohl zahrát,“ sdělil jeden z hráčů.
V Prostějově je 469 výherních automatů. Loni z nich město získalo 4,8 milionu korun. „Problematikou výherních automatů se budeme dál zabývat. Nic není uzavřené,“ dodal místostarosta Pišťák.