„V tuto chvíli nemám informaci o tom, že by město aktuálně začínalo s rekonstrukcí Havlíčkovy ulice," uvedla například mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

Náměstkyně primátorky Ivana Hemerková však potvrdila, že některé opravy povrchu mohou proběhnout. Upozornila tak například na zvlněnou silnici, v níž se navíc v některých místech dají najít i díry.

„Už došlo k opravě několika proláklin ve vozovce. Na jaře k nim přibudou další. Půjde však jen o lokální opravy," vysvětlila politička. Ta se vyjádřila i k důvodům, proč se neplánuje kompletní rekonstrukce.

„Silnice je utvořená z dlažebních kostek. Kdyby se začala opravovat plošně, byl by to bohužel velmi bolestivý zásah do kořenového systému stromů, které v Havlíčkově ulici rostou," uvedla Ivana Hemerková s tím, že se zatím vůbec s touto možností nepočítá.

„Pořád se kompletní rekonstrukce silnice odsouvá," dodala.

Vedení města se tímto postupem může vyhnout kritice. Pokud by totiž porušením kořenů stromů musely být dřeviny odstraněny, mohl by se opakovat dřívější scénář. Po kácení na Sídlišti Svobody, v Tylově ulici či ve Vrahovicích se totiž na magistrát snesla i na sociálních sítích vlna kritiky. Některé stromy padlé k zemi přitom ani politici či úředníci magistrátu neměli na svědomí.

Možné opravy vozovky v Havlíčkově ulici ale lidí spíše vítají.

„V některých místech je silnice trochu špatnější. Až na ni dojde řada, tak budu samozřejmě za opravu ráda. Myslím ale, že ve městě je mnohem více takových míst," uvedla například Jana Adámková.